Özel Yetenekler BİLSEM’DE buluştu

Özel Yetenekler BİLSEM’DE buluştu

Kırıkkale Üniversitesinin değişik fakültelerinde eğitim gören BİLSEM mezunları Kırıkkale BİLSEM'de buluştu.

BİLSEM MEZUNLARININ BULUŞMASI

Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki Bilim ve Sanat Merkezlerinden mezun olarak Kırıkkale Üniversitesinde yükseköğrenim hayatını sürdüren öğrenciler, "BİLSEM Mezun Buluşmaları" kapsamında Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinin ev sahipliğinde bir araya geldi.

 

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER

Mezun öğrencilerle yapılan tanışmanın ardından konuşma yapan Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu şube müdürlerinden Muhammet Yılmaz, özel yetenekli öğrencilerin eğitimi için yürütülen çalışmaları uzun yıllar takip ettiklerini belirterek, öğrencilerin yurt genelinde farklı alanlarda öğrenim gördüklerini söyledi. Misafir edilen her bir öğrenciye ayrı ayrı başarılar dileyen Yılmaz, "Bugün mezun öğrencilerimizle yeniden bir araya gelme fırsatımız oldu. Öğrencilerimiz burada laboratuvar ve atölyelerde birbirinden ilginç proje çalışmalarıyla hayata hazırlandılar. Elde etmiş oldukları bilgi ve kazanımlar sayesinde de eğitimlerine farklı üniversitelerin fakültelerinde devam etmeleri bizleri oldukça memnun ediyor." dedi.

 

BULUŞMALAR TEKRARLANMALI

Yılmaz, BİLSEM'de görevli öğretmenler ve öğrenciler tarafından yürütülen projelerin de önemli çalışmalara ışık tutacağını sözlerine ekledi. BİLSEM Müdürü Necmettin Yumuşak da, öğrencilerle buluşmanın yaşanan pandemi süreci sonrası ilk buluşma olduğunu, ilerleyen süreçlerde de imkanlar dahilinde bu tür buluşmalara devam edeceklerini belirtti. Konuşmaların ardından mezun öğrencilere BİLSEM'e ait birimler, laboratuvarlar ve atölyeler ile merkeze ait diğer mekanlar gezdirilerek bilgiler verildi.1

Tüm okullarımız kütüphaneli oldu

2

Zor ama kutsal Bir görevimiz var

3

Özel Yetenekler BİLSEM’DE buluştu

4

Sorumluluğumuzun bilincindeyiz

5

Kırıkkale MEM ödüle doymuyor

6

45 okulumuzda kütüphane yokmuş

7

Belediye’den eğitime Rehberlik hizmeti