Kırıkkale’yi “görmeye değer”

Kırıkkale’yi “görmeye değer”

BU FİLMİ HERKES İZLEYECEK

BU FİLMİ HERKES İZLEYECEK

Kırıkkale’yi “görmeye değer”

Movima Ajans, Kırıkkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin detaylarını yansıtacak olan “Görmeye Değer” isimli filmin çekimlerine başladı.

Çeşnigir Köprüsü, Ceritkale Kaya Mezarları, İn Mağarası ve daha birçok Kırıkkale tarihine ışık tutan yapılar ve doğal güzellikler Movima Ajans'ın "Görmeye Değer" filmiyle gözler önüne serilecek. Film, Kırıkkale'nin tanıtımına profesyonel bakış açısıyla değer katacak.

Ankara merkezli Movima Ajans ekibinin çekimlerine başladığı "Görmeye Değer" Kırıkkale'nin ilk profesyonel tanıtım filmi olacak. Ekip, tarihi yapıları, doğal güzellikleri derinlemesine ve tüm detaylarıyla kadrajına alacak. Çekim teknikleri ve kurgu açısından farklı bir yol izleyecek olan Movima Ajans ekibi, izleyenleri adeta canlı bir gezinin içerisine alacak.

"Görmeye Değer'in" genç yönetmeni Aydın Dinçer, kendisinin de Kırıkkaleli olduğun ifade ederek, şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini önce tüm Türkiye'de daha sonra uluslararası platformlarda temsil edecek güzel bir eser için kollarını sıvadıklarını söyledi.

Dinçer, "Bu film uzun zamandır planını yaptığımız bir projeydi. Özellikle Kırıkkale Valimiz Yunus Sezer'in şehrin güzelliklerini ön plana çıkaracak çalışmaları bizleri harekete geçmek için sabırsızlandırdı. Çeşnigir Kanyonu projesini çok beğendik. Bu gibi çalışmaları ve şehrimizin tarihine ışık tutacak diğer yapıları tanıtmak için harekete geçtik" dedi.

Yönetmen Dinçer, çekim teknikleri ve kurgu açısından çok farklı ve zengin bir eserin ortaya çıkması için Görüntü Yönetmeni Mustafa Çoturoğlu ile yoğun çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.1

HEMŞEHRİMİZDEN, TÜRK TARİHİNE ÖNEMLİ HİZMET

2

Ahilik Haftası “sessizce” kutlanıyor

3

Yahşihan Belediyesinden örnek “Türkçe” kararı

4

Kırıkkale’yi “görmeye değer”

5

Zaferin 949. yılında Kırıkkale de yerini aldı

6

Tarihi eser kaçakçılarına aman yok!

7

Çaşnigir yeniden ziyarete açıldı