KAZAN" YAHŞİHAN KIRIKKALE'NİN BATIYA AÇILAN KAPISI"

KAZAN

CHP Yahşihan Belediye Başkan Aday Adayı Umut Kazan, Kırıkkaleli basın mensupları ile bu sabah bir araya geldi. Kazan, “Yahşihan’da siyasi huzuru ve barışı sağlamak istiyoruz.” dedi.

PROJELERDEN BAHSETTİ
Kırıkkale’nin tanınan ve sevilen avukatlarından Umut Kazan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yahşihan Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklamıştı. Kazan, Kırıkkaleli basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensupları ile tanışan Umut Kazan, kendinden ve Yahşihan’a katmak istediği projelerden bahsetti. Hoş sohbete sahne olan kahvaltı programında Umut Kazan, gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

“YAHŞİHAN KIRIKKALE'NİN BATIYA AÇILAN KAPISI”
Kırıkkaleli basın mensuplarına kendisinden ve Yahşihan’a neden aday adayı olduğundan bahseden Umut Kazan, “Yahşihan, Kırıkkale’nin en büyük ilçesi. Kırıkkale’nin batıya açılan kapısı. Çok kadim ve değerli bir ilçe. Son 2 yıldır Yahşihan’da ikamet ediyorum. Kırıkkale Üniversitesi mezunuyum yani burada öğrenci olarak da yaşadım. Babam, 90’lı yıllardan beri Yahşihan’da yaşıyor. Buraya yabancı değilim. Burayı tercih etmemizin sebebi, Yahşihan’a hizmet etmek ve kalıcı eserler bırakmak.” dedi. 


“YAPŞİHAN İÇİN FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPTIK”

Tüm bölgeler için kamuoyu çalışmaları yaptıklarını belirten Kazan, “Yahşihan için fizibilite çalışması yaptık. İlçede farklı demografik yapıya sahip bölgeler var.  Tüm bölgeler için kamuoyu yoklamaları yaptık, daha önceki dönemlerde seçmenlerin beklentileri nelermiş onları araştırdık. Tüm istatistikler elimizde mevcut. Aday adaylığımızı açıklayalı çok uzun zaman olmadı. Önümüzdeki günlerde yeniden kamuoyu yoklaması yapacağız.” dedi.  

“İLÇENİN SORUNLARINI TEK TEK ÇÖZECEĞİZ”
İlçedeki sorunların gözle görülür derecede olduğunu ve bu durumun oradaki halk için büyük talihsizlik olduğunu dile getiren Umut Kazan, “İlçenin eksikliklerini görmek için çok detaylı bakmaya gerek yok. İlçeyi birkaç gün gezdiğiniz zaman eksiklikler gözle görülüyor. İlk tespitimiz yol sorunu. Yahşihan TOKİ’nin yolları çok kötü. Yenişehir bölgesinin yolları kullanılamaz durumda. İlçede yollara yatırım yapılan tek bölge Podium bölgesi. Ancak yatırım yapılan yerlerde de ciddi anlamda sorun var. İlçede insanlar, tozdan ve çamurdan pencerelerini açamıyor. Yeni Sanayi Sitesi’nde esnafla sohbet ettik. Oradaki esnaflar da aynı şeyleri söylüyor. Yol sorunu dışında özellikle Podium bölgesinde yeşil alan sorunu var. Binalar iç içe geçmiş durumda. Öte yandan 2023 yılındayız ve su sorunu halen devam diyor. Yahşihan Belediyesi’nin Kırıkkale Belediyesi’ni suçladığı, Kırıkkale Belediyesi’nin Yahşihan Belediyesi’ni suçladığı bir su sorunu var ve bu durum orada oturan halka çok büyük talihsizlik.” dedi.

" BARIŞI VE HUZURU SAĞLAYACAĞIZ”
İlçede siyasi bir kavganın olduğunu ve durumun da bölgeyi ikiye böldüğünü belirten Kazan, “Belediyede önceki yıllardan beri siyasi olarak bir kavga var. İki taraf da birbirine karşı. Daha önce birbirlerine karşı bir husumet beslemişler ve bu durum bölgeyi ikiye ayırıyor. Belediyelerde işten çıkarmalar yaşanıyor. Bizde belediyeden personel çıkarma diye bir şey yok. Liyakatli personelle devam edeceğiz. Biz Yahşihan’da siyasi barışı ve huzuru sağlamak istiyoruz” dedi. 

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRACAĞIZ”
Üniversite öğrencilerinin de her zaman yanlarında olacaklarını belirten Umut Kazan, “Kırıkkale Üniversitesi’nde okuyan 35 binin üzerinde öğrenci var. Bu 35 bin öğrenciden sadece bin 500 tanesi Yahşihan’da oy kullanıyor. Bu sayıyı artırmak için elimizden geleni yapacağız. Üniversitemizde görev yapan değerli ve başarılı akademisyenlerimizle görüşüyoruz. Üniversite öğrencileri ile tanışma programları düzenleyeceğiz. Onların siyasi duyarlılığını artırmaya çalışacağız. Ben bu öğrencilerin bize yakın olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bu konuda çalışmalarımız olacak.” ifadelerini kullandı.

 
 1

Ahmet Önal Hızlı Başladı

2

Erdoğan; Mehmet Kardeşimi Kucaklıyorum

3

Kırıkkale’nin Milli Şahsiyeti Hiçbir Şeyle Ölçülemez

4

Romanlar’dan Saygılı’ya Tam Destek

5

Saygılı : Sivil Toplum Örgütleri Bizim İçin Kıymetli

6

Ulusoy; 900 Araçlık Otopark Yapacağım

7

Baran; Saygılı'nın Yanındayız