Yine Esti Derinden Bir Rüzgârgülü
Tarih: 11.8.2016 01:00:08 / 1075okunma / 1yorum
SERDAR BOZDOĞAN

Vakti ve zamanı gelmiş dillerden gönüllere dökülen fikirler kadar zihinlerdeki hastalıklara tesir edecek güçlü bir ilaç yoktur.

Vatan ve millet, din ve devlet, ezel ve ebet ayrılmaz hepsi bir bütündür elbet.

Düşmanın er meydanında bileğini bükemeyip şeytanın cilvesini zırh edinerek fitne ile kırk parçaya bölüp savurdukları Alp´ler ile Eren´lerin kökleri imanın hakikatinde gizli olan milli ve manevi stratejik bir güç içerisinde mücadeleci bir ruh ile koparıldığı yerden derun-i bir aşk ile filizlenip ilim ile irfanın et ile kemik misali pekişip cehaletin sahibesini ıslah ederek Anadolu´da kök salıp üç kıtayı kucaklayarak çölleri yeniden yeşertip dünyaya adil düzenin sunulma vakti gelmiştir.

Bir zamanlar haçlı ve yerli işbirlikçi uşakları ile gerçekleştirdikleri darbelerle ezanları susturmaya çalışınlar şimdi o milli halkın istiklal marşının ehemmiyetine mazhar olarak damarlarındaki asil kanın farkına varıp tankları kovalayıp, uçakları taşlayacak kadar cesur ve bir o kadarda imanlı bir şuur ile salah ve ezanlar okuyarak darbeleri durdurup, darbecileri püskürtmektedirler.

Garbın, haçlı zihniyetinin ve yerli işbirlikçilerinin kısacası şeytan uşaklarının da bizzat gördüğü hakikat olan mutlak gerçek üzere…

Bugün ülkemizin egemenliğine, devletimizin bekasına ve milletimizin haklarını gasp etmek isteyenlerin yine aziz milletimizin milli iradesi öncülüğünde ıslah edilip kanuna aykırı darbe girişimlerine, yüreği, bileği ve duası ile karşı durup hukukun üstünlüğünün egemen kılındığı, devletin ve milletin bekasının korunduğu daha da mühim olanı devlet ile milletin et ile kemik misali ayrılmaz, parçalanmaz ve bölünmez bir bütün olduğunun dostlara ispatı, düşmanlara ve dost görünümlü düşmanlara ise teyidi gerçekleştirilmiştir.

Hayatta en hakiki Mürşit ilimdir. İlim ile hemhal olup irfan erdemine erişmeyi arzu eden aziz milletimizin istiklal ve istikbal şuurunu canlandırırcasına devletimizin yanında dik durup ne olduğu belirsiz cuntacılara karşı göstermiş olduğu, adil ve erdem ilkelerini iri ve diri tutarak hukuku yücelten mücadeleyi bütün dünyada takdire şayan kılınmıştır.

Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Görüldüğü üzere vatanını en çok seven milletin ta kendisidir.

Din, dil, ırk, ten, düşünce ve görüş ayrımı yapmaksızın vatanını korumak için devletinin yanında dik durup canını feda eden aziz milletimiz var oldukça iç ve dış düşmanlar karşısında daima galip gelip cehalete asla boyun eğmeyeceği tescillenerek tarihe damgasını vurmuştur.

Karanlıkların arkasında saklanan korkaklara bizzat millet tarafından 15 Temmuzda şefkat tokadı atılmıştır. Türk milleti küresel Mahfillerde kurbağa seslerinin ritim tuttuğu komplolara boyun eğecek kadar aciz değildir. Türk milleti Damarlarındaki asıl kanın kudretinde ve özel kuvvetinin bilinci idrakindedir.

Anahtar Kelimeler: Yine, Esti, Derinden, Rüzg, rgülü
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kaleli
11.8.2016 09:43:38
arkadaş birazcık türkçe sözlük açın. rüzgargülü dediğin bir aygıt. allah aşkına rüzgargülü eser mi ? kelimelerin anlamı için lütfen: tdk.gov.tr sitesinden faydalanabilirsiniz.
Yazarın Diğer Yazıları
Divan-ı Hikmet Üniversitesi (19 Mart 2018 - Pazartesi)
Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır (06 Aralık 2017 - Çarşamba)
Güçlü bir eğitim sistemi her engeli aşar (20 Eylül 2017 - Çarşamba)
Başarı istiyorsan işi ehline vereceksin (16 Eylül 2017 - Cumartesi)
Siyasette güçlü ve milli bir sinerji gerek (23 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Nedir? (24 Nisan 2017 - Pazartesi)
Evet, ama neden Evet? (11 Nisan 2017 - Salı)
İslamofobinin ilacı nedir? (30 Ocak 2017 - Pazartesi)
Üst Aklın Gayrimeşru Çocukları (05 Eylül 2016 - Pazartesi)
Ahtapotun Kolları (Octopus Arms) (02 Ağustos 2016 - Salı)
Üst akıl nedir? (01 Ağustos 2016 - Pazartesi)
Lütfen At İzi İt İzine Karışmasın Artık (20 Temmuz 2016 - Çarşamba)
İnsanların Yaşam Kaynağı: Sevgi (05 Mart 2016 - Cumartesi)
Neden Hedef Türkiye? (16 Şubat 2016 - Salı)
Ne oldum dememeli insan, ne olacağım demeli! (12 Aralık 2015 - Cumartesi)
Zaferleri temin eden yegâne güç tevazudur! (05 Kasım 2015 - Perşembe)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Siyaset
Gündem
Ekonomi
Yaşam
Türkiye
Sağlık
3. Sayfa
Teknoloji
Magazin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar