Bu sefer işimiz zor gibi!
Tarih: 30.5.2015 02:25:27 / 1147okunma / 0yorum
MURAT KARADAĞ

Bunu ben değil piyasada herkes konuşuyor. Özellikle bu söz AK Parti çevrelerinde, partiye yakın kişilerin bulunduğu kulislerde daha çok telaffuz ediliyor

 

En azından kamuoyunda böyle bir algı oluştu. AK Partinin genel politikası, Kırıkkale’ye bakışı ve aday belirlemede bıraktığı izlenim bu kanının oluşmasına neden oldu. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi

 

Bu düşüncenin seçimlere 8 gün gibi bir zaman kalmışken daha da netleştiğini görüyoruz. Özellikle adayların toplum içine pek çıkmadıkları konuşuluyor.

 

Velhasıl AKP’nin genel politikasından kaynaklanan olumsuzluklara Kırıkkale yerelindeki olumsuzlukların da eklendiğine hep beraber tanık oluyoruz.

 

Genel politika ve iktidar olmanın getirdiği sıkıntılara elbette bizim diyecek bir şeyimiz olmaz. Bizim ancak Kırıkkale adına politika yapanlara bir şeyler deme hakkımızın olduğunu düşünüyorum

 

Daha önceki yıllarda da olduğu gibi öteden beri tartışmaların odağındaki Beşir Atalay’ın parti içindeki olumsuz gelişmelerin müsebbibi olarak gösterilmesi tüm olumsuzluklara tuz biber oluyor

 

Son olarak propaganda çalışmaları için yaptığı toplantıların da pek rağbet görmediği söylenen Atalay’ın seçim sonucunu AKP açısından olumsuz etkileyeceği de tartışılmaya başladığını görüyoruz

 

Seçim çalışmalarının sonuna gelindiği şu günlerde, sokakta, kahvede, iş yerinde, dolmuşta her yerde insanlar siyasetle yatıp siyasetle kalkıyor. Herkes kendince yorum yapıp tahminde bulunuyor

 

Adaylar propaganda çalışmalarında son kozlarını oynuyor AK Parti’de Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can ve Abdullah Öztürk. CHP’de Murat Çakırca, Zıya Kavlak ve Arap Karadurmuş, MHP’de Seyit Ahmet Göçer, Halil Öztürk ve Merih Karayol, Milli ittifakta Faruk Vurgun, Emine Köksal ve Ramazan Gözalan

 

Partiler ince eleyip sık dokuduktan sonra adaylarını seçmenin karşısına çıkarttı. CHP’de ön seçim yapıldı MHP’de merkez yoklaması. Yani bu partilerde hiç olmazsa görüş alındı. Ama AK Partide öyle olmadı.

 

Hatırlanacağı üzere adaylık için 35 isim yarıştı. Günlerce aday adayları adeta kıran kırana bir yarış yaptı. Sonuç ortada. “Şöyle oldu böyle oldu” demeye gerek var mıdır bilmiyorum. Ama durum bu

 

Tabi ki bu da partinin iç meselesidir. Ancak başarı veya başarısızlıkta iç meselelerin halli veya halsizliği ile sağlanır ki sıkıntılı bir süreçten geçtiğini hep beraber görüyoruz ve müşade ediyoruz.

 

Hatta şimdiden bazı grupların bazı hesaplar içinde olduğunu ve bu olumsuzluklar üzerinden hesapların yapıldığını sanırım sağır sultan bile duymuştur. Elbette bu da siyasi parti için olmazsa olmazdır.   

 

Her neyse, gelin isterseniz AKP ile ilgili bu algı kamuoyunda nasıl oluştu? AK Parti içinde uzun zamandır dışa vurması muhtemel gözüken rahatsızlık nasıl ortaya çıktı? Hep beraber analiz edelim.

 

Öncelikle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın ilk bakanlığı döneminden başlarsak konuyu daha net ve anlaşılır biçimde irdeleyebiliriz

 

Beşir Atalay AK Parti iktidarının her döneminde Milletvekili seçildi. Her dönemde de mutlaka bakanlık görevi üstlendi. Yani 11 yıldan bu yana BAKAN. Şimdi ise emekliliğini bekleyen sade bir vekil.

 

İlk dönemde Atalay Ankara Milletvekili olarak kabinede Anadolu Ajansı, TRT, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü gibi birçok önemli KİT’lerden sorumlu devlet bakanı olarak görev aldı.

 

Sonrasında Türkiye’nin asayişinden ve emniyetinden sorumlu, emniyet teşkilatı gibi önemli ve büyük bir camiayı bünyesinde barındıran iç işleri bakanlığı görevini üslendi. Yaklaşık 5 yıl bu görevi yürüttü. Önemli kararlara ve operasyonlara imza attı.

 

Açılım sürecinin mimarı olarak tarihe geçti. Birinci süreçte başarılı olamadı. İkinci sürecin de mimarı olarak projenin tek ismi oldu. Süreç konusunda tatmin edici bir açıklama veya öngörü yok maalesef. Hatta bazılarına göre süreçle ilgili bilgiler gizleniyor

 

Atalay son seçimde Kırıkkale’den aday gösterildi. Gönülsüz olduğu o günlerde ses kaydının yayılmasıyla anlaşılan Atalay önemli bir oy oranı ile Kırıkkale Milletvekili olarak meclise girdi. Kabinede Başbakan yardımcısı olarak görev aldı.

 

Sonraki süreç malum.

Bugüne kadar sayılı sayıda Kırıkkale’ye gelerek bazı çalışmalarda bulundu. Bazı oluşumlara öncülük edip, kuruluşlarını sağladı. Kırıkkale’nin önemli sorunlarına eğildi ama sonuç alınamadı.

 

Gerek seçim öncesi propaganda çalışmaları sırasında gerek sonrasındaki süreçte bu iddiaların ardı arkası hiç kesilmedi. Hatta parti içinde bile zaman zaman tartışmaların yaşandığı kamuoyuna yansıdı. İl yönetimi ile ters düştüğü bile kamuoyunda konuşuldu.

 

Eski dönemlerdeki olumsuzluklar ısıtılıp ısıtılıp gündeme taşındı. Mesela Devlet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı dönemlerinde kendisine iş için gidenlere “Ben Ankara Milletvekiliyim, gidin kendi vekilleriniz sorunlarınıza baksın” dediği bile öne sürüldü.

 

Bu dönemde ise il teşkilatı ile ters düştüğü iddia edildi. Yerel seçim sürecine girildiği günden itibaren parti içindeki olumsuzluklar bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmaya başladı. Sancılı başlayan bu süreç parti içindeki rahatsızlığın fitilini ateşledi.

 

Son Milletvekilliği seçimi sürecinde başlayan ve Mahalli seçimlerle ilgili aday belirleme sürecinde devam eden olumsuzluklar Atalay’ın Mehmet Saygılı ismini bir şekilde telaffuz etmesiyle adeta tavan yaptı. Bu süreçten önceki gelişmeler herkesin malumu.

 

Bakanın isim işaret etmesine rağmen Demir çeşitli ortamlarda aday adaylığını adeta ilan etti. Arkasından, Bakanla taban tabana zıt olduğu bilinen Kemal Albayrak, Nuh Dağdelen gibi parti içinde önemli görevler üslenmiş isimler aday adaylığı için soyundu.

 

2013’ün Kasım ayında başlayan süreçte 6 aday adayı adeta kıran kırana mücadele etti. Aday olmak için yarış sürerken Aralık sonunda Mehmet Saygılı’nın adaylığı kamuoyu ile paylaşıldı. İşte bu noktada Bakanın yanlış karar verdiği tartışmaları başladı.

 

Demokratik yarış olmadığı, hatta bir ara isim değişikliği bile yapılacağı kamuoyunda hararetli bir şekilde tartışılırken gerek il, gerek ilçe ve diğer iki Milletvekilinin bu uygulamaya sıcak bakmadıkları siyasi kulislerin en çok tartışılan konusu oldu.

 

Dönemin Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın bile bu süreçte aday adayı olmak için ciddi kulis çalışmaları yapmasına rağmen Bakan’ın dediği nihayet oldu. Saygılı uzunca bir beklemenin ardından aday olarak ilan edildi. Sonuç düşünüldüğü gibi olmadı.

 

Bakanın yanlış politika yaptığını öne sürenler, olumsuzlukların müsebbibi olduğunu iddia edenler seçim sonucunun karşısında her ne kadar mahcup olsalar da uğradıkları haksızlık karşısında parti içi mücadelenin fitilini bir kez daha ateşlediler

 

Öyle de oldu. Bugün gelinen noktada AK Parti’nin durumunun hiçte iç açıcı olmadığı hem kamuoyunda hem de parti içinde adeta yüksek sesle dillendiriliyor. Bunun müsebbibi olarak ta Beşir Atalay’ın Kırıkkale ile ilgili izlediği politikalar gösteriliyor.

 

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Kırıkkale’ye gelerek geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi toplantılar düzenleyen Atalay’ın isteksiz olduğu bile konuşuluyor. Başbakan yardımcısı Akdoğan’ın ziyaretinde bu durumun gözden kaçmadığı söyleniyor

 

Gelinen bu noktada tüm bunları alt alta koyduğumuzda sözünü etmeye çalıştığımız “AK Partinin bu sefer işi zor, parti içinde sıkıntılar var” gibi ifadelerin sıkça telaffuz edildiğine tanık oluyoruz. Sıkıntıların kaynağının da malum olduğunu biliyoruz.

 

Atalay’ın son dönemi olması dolayısıyla Kırıkkale teşkilatındaki dengeleri hizaya sokmakta güçlük çekeceğinin şimdiden görülmeye başladığı ise parti içinde yüksek tondan seslendirildiği biliniyor.

 

Seçimden sonra Türkiye’deki dengelerin değişeceğini şimdiden görenlerin parti içindeki olası bir değişiklikte hangi noktada yer alacağı merak ediliyor. Teşkilatta önemli değişiklikler bekleniyor. Tabi ki sonuç değişikliğin boyutunu belirleyecek.

 

7 Haziran da sandığa gidiyoruz. En doğal hakkımız olan oy hakkımızı kullanacağız. Oyumuzu kullanırken bin düşünüp bir karar vermeliyiz.

 

Gelecek 5 yılımızı emanet edeceğimiz isimleri hep birlikte belirleyeceğiz. Unutmayalım ki, bu ülke çok ama çok güzel yönetimlere ve yöneticilere layık.

Anahtar Kelimeler: Bu, sefer, işimiz, zor, gibi!
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Hata benim, günah benim, suç benim... (01 Ekim 2018 - Pazartesi)
Ahilik kültürü (27 Eylül 2018 - Perşembe)
Önal çok konuşulur… (13 Temmuz 2018 - Cuma)
Bu seçim sürprizlere gebe! (19 Haziran 2018 - Salı)
İktidarın muhalefeti (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
Bu seçim 3-0 olur mu? (31 Mayıs 2018 - Perşembe)
AK Partide sıralamaya kim girer? (11 Mayıs 2018 - Cuma)
AK Partili olmadan AK Partili olmak! (29 Mart 2018 - Perşembe)
Yollar ve trafik (16 Mart 2018 - Cuma)
Atalay elini çekmeli! (07 Mart 2018 - Çarşamba)
Ben de duydum! (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
Ne çabuk geçti (01 Şubat 2018 - Perşembe)
Kızılelma… (26 Ocak 2018 - Cuma)
Yeni yıla eski beklentilerle girdik! (01 Ocak 2018 - Pazartesi)
Varlık içinde yokluk çeken şehir! (24 Aralık 2017 - Pazar)
Önce sevgiyi öğrenmeliyiz… (17 Aralık 2017 - Pazar)
Bu müdür MKE´yi adam edecek! (01 Aralık 2017 - Cuma)
Murat Sekman!.. (22 Kasım 2017 - Çarşamba)
Kırıkkale adam olmaz! (08 Kasım 2017 - Çarşamba)
Yurdum insanı Duygusunu böyle ortaya koyar! (23 Ağustos 2017 - Çarşamba)
Sahi, üniversite öğrencileri nerede? (26 Nisan 2017 - Çarşamba)
Rüşvetsiz oy olur mu? (21 Nisan 2017 - Cuma)
Evet´mi, Hayır mı? (14 Nisan 2017 - Cuma)
Şehit anne-babası olmak… (13 Nisan 2017 - Perşembe)
CHP olmazsa olmaz! (12 Nisan 2017 - Çarşamba)
Kırıkkaleli olabilmek… (10 Nisan 2017 - Pazartesi)
15 Temmuz ve Türk Polisi (09 Nisan 2017 - Pazar)
Başbakan geliyor! (03 Nisan 2017 - Pazartesi)
Deveye sormuşlar! (12 Şubat 2017 - Pazar)
Su gibi geçmiş! (02 Şubat 2017 - Perşembe)
Polis toplumun vicdanı mıdır? (29 Aralık 2016 - Perşembe)
Şerefsizsiniz, hainsiniz, kahpesiniz! (19 Aralık 2016 - Pazartesi)
Aramızdaki FETÖ´cüler..! (26 Eylül 2016 - Pazartesi)
Kırıkkale adam olmaz! (31 Temmuz 2016 - Pazar)
Gelenin gideni aratması! (28 Haziran 2016 - Salı)
Kırıkkalelik ruhu… (01 Mayıs 2016 - Pazar)
Yazmasam olmazdı, yazayım dedim (29 Nisan 2016 - Cuma)
Anlamsız bir yazı! (11 Nisan 2016 - Pazartesi)
Koşarak gidip, yürüyerek gelmeyin! (23 Mart 2016 - Çarşamba)
Kırıkkale değişiyor! (20 Mart 2016 - Pazar)
Ne çabuk geçti.. (02 Şubat 2016 - Salı)
Siyasetin (2) yüzlüleri (19 Kasım 2015 - Perşembe)
15 gün geçti, kaldı 1445 gün (13 Kasım 2015 - Cuma)
Mazbata tamam sıra Kırıkkale´de! (08 Kasım 2015 - Pazar)
81710-46610-26733 (30 Ekim 2015 - Cuma)
Kırşehirliler “Bıldırcın” gibi (12 Ekim 2015 - Pazartesi)
Öylesine bir yazı! (17 Eylül 2015 - Perşembe)
AKP´li adaylar bu millete ne anlatacak? (16 Eylül 2015 - Çarşamba)
Akçaşehit köyü olsun! (10 Eylül 2015 - Perşembe)
AKP´nin Osman Durmuş´u Atalay! (06 Eylül 2015 - Pazar)
Çekin elinizi CHP´nin üzerinden (05 Eylül 2015 - Cumartesi)
1 Kasım seçimi ve partiler (03 Eylül 2015 - Perşembe)
Kırıkkale şehidini arıyor! (01 Eylül 2015 - Salı)
CHP ve demokrasi (31 Ağustos 2015 - Pazartesi)
Ölüm.. (18 Ağustos 2015 - Salı)
Aynı senaryo, aynı film (17 Ağustos 2015 - Pazartesi)
Kırıkkale´nin gündemine dönmek (05 Ağustos 2015 - Çarşamba)
Bu özeleştiri mi? Yoksa şikâyet mi? (23 Temmuz 2015 - Perşembe)
AKP-CHP koalisyonu tamam! (14 Temmuz 2015 - Salı)
Bu taşlar pahalı hemşerim! (06 Temmuz 2015 - Pazartesi)
CHP iktidar olsaydı! (30 Haziran 2015 - Salı)
Kongreye kadar devam! (19 Haziran 2015 - Cuma)
7 Haziran seçimi ve CHP (14 Haziran 2015 - Pazar)
7 Haziran seçimi ve AK Parti (12 Haziran 2015 - Cuma)
Ben oyumu kime vermeyeceğim? (05 Haziran 2015 - Cuma)
Sessiz ve suskun seçim! (04 Haziran 2015 - Perşembe)
CHP’nin Mitingi ölçü oldu (02 Haziran 2015 - Salı)
CHP’nin mitingi ölçü olur mu? (22 Mayıs 2015 - Cuma)
İlla Kırşehirli mi olmak lazım? (18 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Bu seçim 3-0 olmaz! (06 Mayıs 2015 - Çarşamba)
İnancın menfaate dönüştüğü gün bugün (04 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Siyasetin “Kel” alakası (28 Nisan 2015 - Salı)
Bir tebrik, bir teşekkür (23 Nisan 2015 - Perşembe)
Kendinden emin, ciddi ve kararlı (20 Nisan 2015 - Pazartesi)
Liderin elindeki TILSIM! (18 Nisan 2015 - Cumartesi)
Zorda bütünleşmek! (17 Nisan 2015 - Cuma)
Polis olmak... (10 Nisan 2015 - Cuma)
Ey Millet; Hazır mısınız? (07 Nisan 2015 - Salı)
Saygılı’ya bir öneri (06 Nisan 2015 - Pazartesi)
AK Parti, CHP veya MHP (02 Nisan 2015 - Perşembe)
HALK, PARTİSİ’ne sahip çıktı (30 Mart 2015 - Pazartesi)
Maymun gözünü açtı (25 Mart 2015 - Çarşamba)
Oyumuzu kime vermeyeceğiz? (17 Mart 2015 - Salı)
Hükümeti salladı, yerden yere vurdu! (11 Mart 2015 - Çarşamba)
Hep aynı filim (07 Mart 2015 - Cumartesi)
İyi güzel de karşılamak neyin nesi? (23 Şubat 2015 - Pazartesi)
CHP’de Ön seçim! (17 Şubat 2015 - Salı)
AK Saçlı, AK Partililer (16 Şubat 2015 - Pazartesi)
Milli Piyade Tüfeği (2) (10 Şubat 2015 - Salı)
Milli Piyade Tüfeği (1) (08 Şubat 2015 - Pazar)
10 yaşındaki delikanlı (02 Şubat 2015 - Pazartesi)
MHP’nin kongresi! (31 Ocak 2015 - Cumartesi)
CHP’de yeni dönem (19 Ocak 2015 - Pazartesi)
İyilik yap denize at... (28 Aralık 2014 - Pazar)
Bayramlık yazı.. (02 Ekim 2014 - Perşembe)
Topal Ahmet ve Kırıkkale (17 Eylül 2014 - Çarşamba)
Bu ne zalim çelişki (21 Ağustos 2014 - Perşembe)
Saygılı’nın iftar yemeği (08 Temmuz 2014 - Salı)
AK Partiye il başkanı olmak (02 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Nöbetçi vekiller gelip gidiyor (23 Haziran 2014 - Pazartesi)
Saygılı iyi başladı (09 Haziran 2014 - Pazartesi)
Başarılı oldun istifa et! (05 Haziran 2014 - Perşembe)
19 Mayıs’ı kutladık! (20 Mayıs 2014 - Salı)
Siz nerenin vekilisiniz? (28 Nisan 2014 - Pazartesi)
Bizim derdimiz üzüm yemek.. (22 Nisan 2014 - Salı)
Bu seçim çok konuşulur (16 Nisan 2014 - Çarşamba)
Selamünaleyküm (15 Nisan 2014 - Salı)
Saygılı bu işi başaracak gibi (10 Nisan 2014 - Perşembe)
Ben oyumu ak partiye verdim! (08 Nisan 2014 - Salı)
Kime, niçin oy verelim? (27 Mart 2014 - Perşembe)
Hiç yoktan iyiydi (25 Mart 2014 - Salı)
Ben oyumu kime vermeyeceğim? (20 Mart 2014 - Perşembe)
Son 100 metreyi iyi koşmak! (12 Mart 2014 - Çarşamba)
Kime oy vereceğiz? (07 Mart 2014 - Cuma)
İnsanları yöresine bakmayın..! (03 Mart 2014 - Pazartesi)
Bazı AKP’liler Yılmazı mı destekliyor? (24 Şubat 2014 - Pazartesi)
Kırıkkale nasıl kurtulur? (15 Şubat 2014 - Cumartesi)
“Hayırlı olsun” desek nasıl olur? (11 Şubat 2014 - Salı)
Verdiğim sözü tutarım (10 Şubat 2014 - Pazartesi)
(05 Şubat 2014 - Çarşamba)
En iyi aday benim! (23 Ocak 2014 - Perşembe)
Dere geçerken at değiştirilir mi? (17 Ocak 2014 - Cuma)
Mahir Yılmaz’ın KAŞKOLU (06 Ocak 2014 - Pazartesi)
Onu tanımak çok kolay (30 Aralık 2013 - Pazartesi)
Emniyetin gazetecileri (23 Aralık 2013 - Pazartesi)
“Hesap soracağız” (21 Aralık 2013 - Cumartesi)
“GAZEL” Gibi Oy Yağacak.. (12 Aralık 2013 - Perşembe)
SAYGILI bir aday (06 Aralık 2013 - Cuma)
AK Parti’de kriz büyüyor (02 Aralık 2013 - Pazartesi)
Çanta’da keklik olmayın (30 Kasım 2013 - Cumartesi)
Biz, meyhane’miyiz, genelev miyiz? (29 Kasım 2013 - Cuma)
AK Parti’de yöre sendromu (27 Kasım 2013 - Çarşamba)
AK Partinin adayları kimler olacak? (24 Kasım 2013 - Pazar)
AK Partinin adayı Atalay olursa! (20 Kasım 2013 - Çarşamba)
Mahir YILMAZ neyi bekliyor? (18 Kasım 2013 - Pazartesi)
AK Parti’nin adayı kim olacak? (15 Kasım 2013 - Cuma)
Ankara’da Mansur Kırıkkale’de Mahir (11 Kasım 2013 - Pazartesi)
Hadi canım sen de! (02 Kasım 2013 - Cumartesi)
Nerde o eski bayramlar.. (31 Ekim 2013 - Perşembe)
Demir “OY’UNU” Gördü mü? (07 Ekim 2013 - Pazartesi)
Ver gazı, ver gazı, sonrası malum! (27 Eylül 2013 - Cuma)
Karadeniz fıkrası gibi (18 Eylül 2013 - Çarşamba)
Yalnız kalmak, yalnız adam olmak (15 Eylül 2013 - Pazar)
AK Parti’nin son anketi ve bir analiz (04 Eylül 2013 - Çarşamba)
Birçok il ADAM da ondan (31 Ağustos 2013 - Cumartesi)
Bunda bir bit yeniği var.. (29 Ağustos 2013 - Perşembe)
İddialıyım, iddia ediyorum (26 Ağustos 2013 - Pazartesi)
Patlama veya silah bizim kaderimiz mi? (22 Ağustos 2013 - Perşembe)
Kaşları kara, gözleri ela (20 Ağustos 2013 - Salı)
AK Parti, Atalay, Kırıkkale (15 Ağustos 2013 - Perşembe)
Ben de verdiğim oyu haram mı edeyim? (13 Ağustos 2013 - Salı)
Hayırdır inşallah! (05 Ağustos 2013 - Pazartesi)
CHP Keskinli aday çıkarmayacakmış! (30 Temmuz 2013 - Salı)
CHP’nin gizli adayı varmış! (26 Temmuz 2013 - Cuma)
Başkan, bu aralar pek gayretli (25 Temmuz 2013 - Perşembe)
"Yuh" veya "Oha" (22 Temmuz 2013 - Pazartesi)
Bende imzam kadar iyi tanırım onu (18 Temmuz 2013 - Perşembe)
Haydi iftara gidiyoruz (17 Temmuz 2013 - Çarşamba)
MHP’li Serdar Yarar, AKP’li Serdar Duru (15 Temmuz 2013 - Pazartesi)
Kıratlı ve Kırıkkale (09 Temmuz 2013 - Salı)
Kırıkkale’de yönetim boşluğu mu var? (03 Temmuz 2013 - Çarşamba)
İkiyüzlü müyüz ne? Yoksa? (27 Haziran 2013 - Perşembe)
Yeni bir “ANKET” ve sonucu (26 Haziran 2013 - Çarşamba)
“Günaydın” demezler mi adama? (26 Haziran 2013 - Çarşamba)
Üniversite şehirle böyle bütünleşemez (10 Haziran 2013 - Pazartesi)
Gazetecilik zor zanaat vesselam? (07 Haziran 2013 - Cuma)
CHP?nin Akilleri ve Yerel Seçimler (05 Haziran 2013 - Çarşamba)
Beterin beteri varmış! Reyhanlı katliamı (15 Mayıs 2013 - Çarşamba)
Hani suyumuz kaliteliydi? (11 Mayıs 2013 - Cumartesi)
"Ben çocuğumun bayramını göremedim" (24 Nisan 2013 - Çarşamba)
Kırıkkale?ye bir DELİ lazım! (18 Nisan 2013 - Perşembe)
Vallahi aşk olsun.. (12 Nisan 2013 - Cuma)
Denecek bir şey yok (10 Nisan 2013 - Çarşamba)
Serdar, MHP´ye yarar (02 Nisan 2013 - Salı)
Düzeni kadınlar değiştirecek ?MİŞ?! (07 Mart 2013 - Perşembe)
Başbakan yalan mı söyledi? (03 Mart 2013 - Pazar)
CHP bu KAFAYLA nereye gider? (01 Mart 2013 - Cuma)
?Ben KÖSTEBEĞİ biliyorum? desem! (26 Şubat 2013 - Salı)
Sarıgül?e davet mi? Sarıgül?e hakaret mi? (20 Şubat 2013 - Çarşamba)
7 yıl sonra 2 yıl önce (03 Şubat 2013 - Pazar)
Biz ?Partiyi toparla? diyoruz! (24 Ocak 2013 - Perşembe)
Siyasetin simsarları (21 Ocak 2013 - Pazartesi)
Pusula, CHP?ye de Baroya da giremez! (17 Ocak 2013 - Perşembe)
CHP?yi rölantide tutmak (01 Ocak 2013 - Salı)
Bu çocuk okumaz! (20 Aralık 2012 - Perşembe)
AKP ve Albayrak (29 Ekim 2012 - Pazartesi)
Albayrak ve Kırıkkale (17 Temmuz 2012 - Salı)
Çöpten elektrik üretilecekmiş! (23 Haziran 2012 - Cumartesi)
Günaydın (19 Haziran 2012 - Salı)
Ben oyumu ak parti?ye verdim. Ya sen? (14 Haziran 2012 - Perşembe)
Başkana Birileri sorarsa. . . ! (11 Haziran 2012 - Pazartesi)
Tasmalı gazetecilerden misiniz? (09 Haziran 2012 - Cumartesi)
PARAMPARÇA (24 Mayıs 2012 - Perşembe)
Kongre hareketli Başladı sönük bitti (16 Nisan 2012 - Pazartesi)
Son günde destek olmuş (12 Nisan 2012 - Perşembe)
Teşvik veya Tepki (10 Nisan 2012 - Salı)
No problem! (08 Nisan 2012 - Pazar)
Asın gitsin! (06 Nisan 2012 - Cuma)
Herkes işine baksın! (29 Mart 2012 - Perşembe)
Güç Birliğinden ?Eloğlu? çıktı (26 Mart 2012 - Pazartesi)
Gazetecilik ahlak ister (23 Mart 2012 - Cuma)
Emniyetin gazetecileri? (13 Mart 2012 - Salı)
Pusula yine atlattı (06 Mart 2012 - Salı)
Kalemler Van?a gönderilmiş (23 Şubat 2012 - Perşembe)
Sen haklısın Basri ağbi.. (20 Şubat 2012 - Pazartesi)
Oh ne ala ne ala.. (15 Şubat 2012 - Çarşamba)
Timsah gözyaşları.. (15 Şubat 2012 - Çarşamba)
Yerel medya ve köşe yazarı (06 Şubat 2012 - Pazartesi)
Pusula 7 Yaşında (02 Şubat 2012 - Perşembe)
Böyle gelmiş böyle gidiyor (30 Ocak 2012 - Pazartesi)
Çürük elmalar temizlenmeli (21 Ocak 2012 - Cumartesi)
Bakanımız var neyleyeyim (11 Ocak 2012 - Çarşamba)
Çuvaldızı önce kendimize? (09 Ocak 2012 - Pazartesi)
Bakanlar gelir gider? (24 Aralık 2011 - Cumartesi)
Kimi nalına, kimi mıhına? (02 Aralık 2011 - Cuma)
Van..Deprem.. Mucize? (29 Ekim 2011 - Cumartesi)
Karanlıktan medet umanlar... (20 Ekim 2011 - Perşembe)
Kendini savundu! soruları yanıtlamadı (17 Ekim 2011 - Pazartesi)
Tilkinin ne işi var okulda? (08 Ekim 2011 - Cumartesi)
Acaba gözümüzde mi büyüttük! (06 Ekim 2011 - Perşembe)
Köksal duruma hakim (24 Eylül 2011 - Cumartesi)
Terörsüz bir dünya düşlüyorum (22 Eylül 2011 - Perşembe)
Dün bir şehre gittim.. (21 Eylül 2011 - Çarşamba)
NİCE 6. YILLARA (02 Şubat 2011 - Çarşamba)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Siyaset
Gündem
Ekonomi
Yaşam
Türkiye
Sağlık
3. Sayfa
Teknoloji
Magazin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar