1

OĞLUM BABAN ARTIK ŞEHİT

2

HER YERDE DENETİM

3

KENTTE FARKINDALIK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

4

SİZLER BİZE ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİSİNİZ

5

ERBAKAN’IN ÇİZDİĞİ YOLDA İLERLİYORUZ

6

BOZLAĞIN ALTIN SESİ ANILACAK

7

KIRIKKALE ŞEHİDİNE AĞLIYORZafer, cumhuriyetimizin diriliş müjdesidir

ZAFERİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ

ZAFERİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ

Zafer, cumhuriyetimizin diriliş müjdesidir

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir basın açıklamasında yaptı. Türkyılmaz, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 98. yıl dönümünü kutlamanın onur ve heyecanını milletçe bir kere daha yaşıyoruz” dedi.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Bu büyük zafer, bu topraklardaki son şaheserimiz olan cumhuriyetimizin diriliş müjdesidir. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu müjdeleyen bir cemredir. Aziz milletimizin, bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda, ilelebet kalma kararlılığının bir göstergesi ve ilanıdır.”

“Diğer taraftan, bu Büyük Zafer, köşeye sıkışmış, işgale uğramış, darda kalmış, şehit olmuş, canı yanmış, inancı ve kararlılığı dışında her şeyini kaybetmiş olan aziz milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya net olarak göstermiştir. Bilinmelidir ve hiç unutulmamalıdır ki, bu topraklarda bin yıllık kökleri olan 30 Ağustos ruhu, 98’inci yılında da hâlâ canlıdır, diridir, yaşamaktadır. Bu ruh, birlik ve beraberliğimizin güç kaynağıdır. Milletçe bağımsız yaşama irademizin nişanıdır. Bugün milletçe aynı ruhla mücadele veriyoruz.”

“Birliğimizi ve bütünlüğümüzü tehdit edenlere karşı vatan için, şanlı bayrağımız için candan, yardan ve serden geçmeye hazır ve kararlıyız. Dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Büyük Taarruzda olduğu gibi, yakın dönemde 15 Temmuz’da olduğu gibi, bugün ve yarın da bekamıza sahip çıkacağız. Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  Aziz milletimizin müşterek hissi olarak, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ demiştir.  Bir asır sonra, milletçe biz de aynı bilinç ve düşünceyle, büyük zaferi idrak edeceğiz ve ‘Bağımsızlık bizim karakterimizdir’ diyeceğiz.”

“Bir ve beraber var olacağız, bir olacağız, hür olacağız. Bu ikrarla, bu topraklarda yaşamaya, atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle bölünmez bir bütündür, Türk milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin 98’inci yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” dedi.