1

CHP-MHP DÜELLOSU

2

Üye sayımız 200 bini aştı

3

Sizlere ihtiyacımız var

4

Türkiye’nin SAADET’e ihtiyacı var

5

Adaylık düşünmüyorum

6

Kapımız devlet ve millet aşkı olan herkese açık

7

Sorunları çözmeye talibizZafer caddesi görsel Kirlilikten kurtulacak

Kırıkkale Belediyesi Meclisi, 2022 yılı Ocak ayı Olağan Toplantısı Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Kırıkkale Belediyesi Meclisi, 2022 yılı Ocak ayı Olağan Toplantısı Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başkanlığında gerçekleştirilen Toplantıya Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı. Yapılan toplantıda meclis Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe İyileştirme yönetmeliğini oy birliği ile kabul etti.

 

KOMİSYONLARA ÜYE SECİMİ YAPILDI

Toplantı Bir önceki aya ait Karar özetlerinin okunup oylanması ile başladı. Gündem maddeleri arasında yer alan Komisyondan gelen raporların görüşülmesi, İmar Plan tadilat taleplerinin görüşülmesi, imar tadilat taleplerinin imar tadilat komisyonuna havale edilmesi, Denetim Komisyonuna gizli oy ile üye seçimi gerçekleştirildi. Toplantıda 24 saat esası ile çalışan Zabıta ve İtfaiye personelinin fazla çalışma ücretleri ile Sözleşmeli Personele ödenecek ücretlerin belirlenmesi görüşülerek karar bağlandı.

 

ZAFER CADDESİNDE YENİ DÜZENLEME

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, projeleri arasında yer alan Sokak Sağlıklaştırması ile ilgili gelinen nokta hakkında Meclis Üyelerine bilgi verdi. Yakın zamanda Zafer Caddesinde sokak sağlıklaştırmasına başlanacağını söyleyen Belediye Başkanı Saygılı, bunu diğer caddelere de zaman içerisinde yayılacağını, caddede pastel renklerin kullanılacağını, bina girişlerinin taş ile döşenerek caddeye ayrı bir estetik katılacağını, cadde üzerinde ki klimaların tek bir yerde toplanacağını böylelikle de kirliliğin önüne geçileceğini vurguladı.