1

Yüksek İhtisasta MR cihazı faaliyetine başladı

2

Alzheimer yaşlanmanın parçası değildir

3

Sağlık Müdürlüğü’nden aşı uyarısı

4

Yüksek İhtisasa yeni poliklinik

5

Kırıkkale’de vaka oranları 173,66'ya geriledi

6

Yüksek İhtisasta denetim

7

İhtisasta MR cihazının deneme çekimleri yapıldıAnahtar Kelimeler: Yüksek İhtisasa poliklinik

Yüksek İhtisasa yeni poliklinik

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi semt polikliniğinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) akupunktur, mezoterapi, hacamat ve kupa olarak bilinen polikliniği vatandaşların sağlık hizmetine açıldı.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi semt polikliniğinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) akupunktur, mezoterapi, hacamat ve kupa olarak bilinen polikliniği vatandaşların sağlık hizmetine açıldı.

MHRS SİSTEMİNDEN RANDEVU ALINABİLECEK

GETAT Polikliniğinde, MHRS hastane randevu sistemi üzerinden randevu oluşturma suretiyle müracaat başladı. Konu hakkında Yüksek İhtisas Hastanesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Akupunktur, bir kişinin vücudunun belirli noktalarına, çok çeşitli derinliklere çok ince iğnelerin sokulmasını içeren bir tedavi şeklidir. Araştırmalar, ağrının hafiflemesine yardımcı olabileceğini ve çok çeşitli diğer şikayetler için kullanıldığını ileri sürmektedir.

REFLÜ VE KABIZLIK   TEDAVİSİNDE KULLANILIR

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) endikasyon listesinde yer alan, baş ağrısı ve migren, nörolojik rahatsızlıklar, stres depresyon, panik atak, uykusuzluk gibi psikolojik temelli rahatsızlıklar, sırt, bel boyun ağrıları, kireçlenmeler, göz hastalıkları, sinüzit, alerjik rinit, adet düzensizlikleri, IVF (Tüp Bebek Tedavisinde) etkinliği artırdığı için, romatizmal şikayetler, sigarayı bırakma, zayıflama, reflü ve kabızlık   tedavisinde kullanılır.

MEZOTERAPİ POLİKLİNİĞİ;

“Mezoterapi, ilk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Mezoterapi, dünya genelinde cilt yenileme (cilt yaşlanması ve sarkması), anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi(saç dökülmesi, kellik), akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, gözaltı morlukları ve gözaltı torbaları, alerjiler, fibromiyalji (geceleri yeterince uyku almasına rağmen sabah kalktığında insana kendini hiç uyumamış gibi hissettiren yumuşak doku romatizması) ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.”

HACAMAT ve KUPA POLİKLİNİĞİ;

“Cilt altı kan dolaşımını artırma, kas gevşetici etki, toksinlerin ve karbondioksitin dışarı atılmasına yardımcı olmak gibi nedenlerle yapılan hacamat vücudun herhangi bir yerinden bardak veya benzeri bir şeyle vakum yapılarak kanın çekilmesidir. Genel etkileri, bel ve boyun fıtıkları, eklem ağrıları, karaciğer ve kalp rahatsızlıkları ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır. Gözlere canlılık verir ve görme yeteneğini artırır. Unutkan olanlar, dikkat eksikliği olanlar, okuduğunu anlamakta zorlananlar, uykusuzluk ve başı sık sık ağrıyanlar için oldukça faydalıdır.”