1

İYİ PARTİ ERKEN SEÇİME HAZIR

2

CHP EKONOMİ'Yİ MASAYA YATIRDI

3

AK PARTİ'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

4

AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ

5

AK Parti İl Başkanı belli oldu

6

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

7

KIRIKKALE’NİN DEVAYA İHTİYACI VAR.Anahtar Kelimeler: Yılmaz çatı aday

Yılmaz, çatı aday

CHP İLE İYİ PARTİ ANLAŞTI

CHP İLE İYİ PARTİ ANLAŞTI

Yılmaz, çatı aday

Geçtiğimiz hafta kilitlenen CHP ile İyi Parti arasındaki ortak aday görüşmesi olumlu sonuçlandı. Mahir Yılmaz iki partiyle birlikte DP´nin ortak adayı olarak seçime girecek. Son olarak CHP Genel Merkezinin onayı bekleniyor.

ORTAK ADAY YILMAZ

İyi Parti´nin Mahir Yılmaz´ı Kırıkkale Belediye Başkan Adayı olarak göstermesi sonrasında kopma noktasına gelen ortak aday görüşmeleri bugün yapılan toplantıda yeniden hayat buldu. İyi Parti tarafından gelen talep üzerine yeniden görüşülen ortak aday konusunda taraflar anlaşma sağladı. DP ve CHP aday çıkarmayarak 31 Mart seçimlerinde İyi Parti adayı Mahir Yılmaz´ı destekleyecekler.

BÜYÜK ORANDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Anlaşma İyi Parti İl Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulurken CHP tarafından genel merkezden gelecek onay bekleniyor. CHP Milletvekili Ahmet Önal, tabanda da bu yönde bir istek olduğunu belirterek görüşlerini genel merkeze ilettiğini, yüzde 99 oranında anlaşmanın sağlandığını, son olarak parti genel merkezinden gelecek onayı beklediklerini kaydetti. Edinilen bilgiye göre, eğer anlaşma sağlanırsa, Belediye Başkan Adayı Mahir yılmaz olurken, CHP´ye 2 başkan yardımcılığı verilecek. Ayrıca Belediye Meclis Üyeliği Adaylıkları da eşit olarak paylaşılacak.