1

HES UYGULAMASINDA YAKALANDILAR

2

SİFTAH BİZDEN BEREKET ALLAH'TAN

3

ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

4

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

5

KÖY KÖY, DOLAŞIP ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜLER

6

ESNAFLARA ACIMASIZ CEZALAR KESİLİYOR

7

OTOMOBİL METRELERCE SÜRÜKLENDİAnahtar Kelimeler: Yeniden kısıtlama!

Yeniden kısıtlama!

VAKA SAYILARINDAKİ HIZLI ARTIŞ SONRASI 23 ŞEHİRDE 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN EK ÖNLEMLER GETİRİLDİ

VAKA SAYILARINDAKİ HIZLI ARTIŞ SONRASI 23 ŞEHİRDE 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN EK ÖNLEMLER GETİRİLDİ

Yeniden kısıtlama!

Türkiye genelinde Koronavirüs vaka sayısında yaşanan hızlı artış sebebiyle Kırıkkale’nin de aralarında olduğu 23 şehirde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara dolaşım sınırlaması getirildi.

Sosyal mesafe ve maske takmak gibi bireysel önlemlere uyulmaması sebebiyle vaka artışının yaşandığı ülkemizde bazı kısıtlamalar yeniden uygulamaya konuldu.

Kırıkkale, Erzincan, Eskişehir, Mardin, Ordu, Kastamonu, Ankara, Bursa, Kütahya, Batman, Sivas, Manisa, Aksaray, Bartın, Elazığ, Kayseri, Şanlıurfa, Yalova, Siirt, Kahramanmaraş, Malatya, Düzce ve Sivas'ta 65 yaş üstü vatandaşlara çeşitli sınırlamalar getirildi.

Ankara'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların düğün, cenaze, taziye, pazaryeri, sosyal faaliyetler vb. gibi topluca bulunulan alanlara girmeleri kısıtlanırken, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara toplu ulaşım araçlarının yoğun olduğu zamanlarda (trafiğin pik yaptığı saatlerde) bu araçları kullanmamalarının tavsiye edilmesine karar verildi.

Kırıkkale'de de 65 yaş ve üzeri insanların sokağa çıkmaları 10.00-18.00 saatleri arasında kısıtlandı. Valilik açıklamasında, “Nüfus hareketliliğinin yoğun olduğu, başta kapalı alanlar olmak üzere, toplu taşıma, düğün, cenaze gibi alanlarda mecbur olmadıkça bulunmamalarını rica ederiz” denildi.