1

Maskeli Mesafeli Cuma Namazı

2

Cuma Namazı maskeli kılınacak

3

Camilerimiz büyük buluşmaya hazır

4

Sulakyurt’ta Cuma Namazı heyecanı

5

Kırıkkale sessizliğe büründü

6

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

7

Seyahat Belgesi olmayana geçiş izni yok!Anahtar Kelimeler: konuklarımız Afrika’

Yeni konuklarımız Afrika’dan

MADAGASKAR VE TANZANYA'DAN GETİRİLEN 53 KİŞİ, KIRIKKALE'DE MİSAFİR EDİLECEK

MADAGASKAR VE TANZANYA'DAN GETİRİLEN 53 KİŞİ, KIRIKKALE'DE MİSAFİR EDİLECEK

Yeni konuklarımız Afrika’dan

Madagaskar ve Tanzanya'dan getirilen 53 kişi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlüğüne Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Kırıkkale Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurduna yerleştirildi.

Madagaskar ve Tanzanya'dan Türkiye'ye gelen ve 53 kişinin yer aldığı uçak, gece saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanına indi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen vatandaşlar, daha sonra 4 otobüsle polis eşliğinde Kırıkkale'ye getirildi.

KYK'ya bağlı Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurduna getirilen 53 kişi, burada yeniden yapılan sağlık kontrolünün ardından tek kişilik odalara yerleştirildi. Vatandaşların yurda sevki sırasında polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

Yolcuların tamamının yurda yerleştirilmesinin ardından otobüsler, AFAD çalışanlarınca dezenfekte edildi. 14 günlüğüne karantinaya alınan vatandaşların ihtiyaçları, Kırıkkale Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevlileri de vatandaşlara psikolojik ve sosyal destek sağlayacak.