1

AKİF filmi öğrencilerle buluştu

2

TÜGVA’da Başkan Parlak, güven tazeledi

3

Tanır, MHP’den istifa etti

4

İYİ Parti heyetinden Özkan’a hakaret davası

5

AK Parti gençlik kolları çalışmalarını sürdürüyor

6

İYİ Parti’den aşure günü etkinliği

7

Keskin'e yeni itfaiye binası yapılıyorAnahtar Kelimeler: Yaşamsal taleplerimiz

Yaşamsal taleplerimiz var

KESK Şubeler Kadın Meclisi Adına Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, “2 Ağustos’ta, milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisinin yaşamını doğrudan etkileyen yeni bir Toplu İş Sözleşmesi (TİS) süreci başlıyor” dedi.

KESK Şubeler Kadın Meclisi Adına Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, “2 Ağustos’ta, milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisinin yaşamını doğrudan etkileyen yeni bir Toplu İş Sözleşmesi (TİS) süreci başlıyor” dedi.

HAKKIMIZ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Avcı, “Haklarımıza, emeğimize, ücretlerimize, iş güvencemize saldırıların arttığı, ağırlaşan çalışma yaşamına bir yandan da pandeminin, savaşın, şiddetin ve ekonomik, ekolojik başta olmak üzere çoklu krizlerin eşlik ettiği koşullarda karşılıyoruz. Bu koşullara mahkûm olmadığımızı çok iyi biliyoruz ve KESK’li kadınlar olarak bu TİS dönemine ilişkin belirlediğimiz her biri yaşamsal öneme sahip özgün ortak taleplerimiz etrafında tüm kadınları birlikte mücadeleye çağırıyoruz.  Siyasal iktidar yaşadığı çöküşten ve ekonomik krizden covid 19 salgınını korku ve baskı aracına dönüştürerek, toplumu ve emeği daha fazla sömürerek çıkmaya çalışıyor.

YANLARINDA OLDUĞUNU İLAN ETMİŞ OLUYOR

Pandemi ve ekonomik krizle birlikte kadınların işgücü piyasasından çekilme hızının, kadın işsizliği ve yoksulluğunun hiç olmadığı kadar arttığı bu dönemde, kadına yönelik şiddet de aynı oranda artıyor. Zira, ataerkiye, cinsiyetçi politikalara ve cezasızlığa ek olarak, işsizlik ve yoksulluk kadınları şiddet karşısında çok daha çaresiz bırakıyor. Hal böyle iken bir yandan da Erdoğan’ın Saray rejimi şiddetle mücadele mekanizmalarına savaş açmış durumda.  Kadını, çocuğu erkek şiddetinden koruyan en önemli kazanımlarımızdan birisi olan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gece yarısı kararnamesi ile çıkılması bunun en veciz örneği oldu. Böylelikle aslında siyasal iktidar, katilleri, tacizcileri, tecavüzcüleri cesaretlendirerek açıkça yanlarında olduğunu ilan etmiş oluyor.