1

Sokak hayvanlarına yuva yaptılar

2

Kırıkkale Belediyesinden bir müjde daha

3

Çeşnigir çok güzel… Ya Köprüköy?!

4

Tekin, Bahşılı’yı su cenneti haline getiriyor

5

Korkutan kötü kokunun kaynağı bulundu

6

Sadece gelin ve damat oynadı

7

Yahşihan’da atık yağlar toplanıyorAnahtar Kelimeler: Yahşihan' hasat zamanı

Yahşihan'da hasat zamanı

TÜRKYILMAZ, ÇİFTÇİLERİ DE UNUTMADI

TÜRKYILMAZ, ÇİFTÇİLERİ DE UNUTMADI

Yahşihan'da hasat zamanı

Hasat mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çiftçiler hareketli günler yaşıyor. Bu kapsamda arpa ve buğdaylar Yahşihan’da hasat edilmeye başlanırken Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz çiftçilere bereketli bir hasat yılı dileyerek biçerdöverin direksiyonuna geçip hasat yaptı.

Ülkenin en çok üretilen ürünlerinden olan buğday ve arpanın biçerdöverler tarafından biçilerek Yahşihan İlçesinde ekili alanlarda hasadı yapılmaya başlanırken, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz çiftçilerin her zaman yanında olduğunu belirtti. Türkyılmaz, biçerdöver kullanarak çiftçilere ikramlarda bulundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla alın terinin karşılığını verir” sözüyle örnek veren Türkyılmaz, “Bugün alın teriyle kazanan değerli çiftçilerimizi ziyaret edip hasatları bereketli olsun dedik. Tüm çiftçilerimize bol kazançlı, verimli bir hasat dönemi ve kolaylıklar diliyorum. Bütün dileğimiz ürün toplamının yüksek olması ve tarlada verilen emeğin piyasada gerçek değer bulmasıdır. Allah hepsinin yardımcısı olsun” dedi.