1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: Yahşihan' hasat zamanı

Yahşihan'da hasat zamanı

TÜRKYILMAZ, ÇİFTÇİLERİ DE UNUTMADI

TÜRKYILMAZ, ÇİFTÇİLERİ DE UNUTMADI

Yahşihan'da hasat zamanı

Hasat mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çiftçiler hareketli günler yaşıyor. Bu kapsamda arpa ve buğdaylar Yahşihan’da hasat edilmeye başlanırken Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz çiftçilere bereketli bir hasat yılı dileyerek biçerdöverin direksiyonuna geçip hasat yaptı.

Ülkenin en çok üretilen ürünlerinden olan buğday ve arpanın biçerdöverler tarafından biçilerek Yahşihan İlçesinde ekili alanlarda hasadı yapılmaya başlanırken, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz çiftçilerin her zaman yanında olduğunu belirtti. Türkyılmaz, biçerdöver kullanarak çiftçilere ikramlarda bulundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla alın terinin karşılığını verir” sözüyle örnek veren Türkyılmaz, “Bugün alın teriyle kazanan değerli çiftçilerimizi ziyaret edip hasatları bereketli olsun dedik. Tüm çiftçilerimize bol kazançlı, verimli bir hasat dönemi ve kolaylıklar diliyorum. Bütün dileğimiz ürün toplamının yüksek olması ve tarlada verilen emeğin piyasada gerçek değer bulmasıdır. Allah hepsinin yardımcısı olsun” dedi.