1

BEKLENTİMİZ İKİNCİ YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLMESİDİR

2

185 KÖYÜN İHTİYACINA ULAŞACAĞIZ

3

KIRIKKALESPORA YENİ TRANSFER

4

YABAN HAYVANLARI İÇİN 100 DEĞİŞİK NOKTAYA YEM BIRAKILDI

5

SÖZ VERDİK, SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

6

36 SUÇTAN ARANAN ZANLILAR KIRIKKALE POLİSİNDEN KAÇAMADI

7

1407 ÇİFT EVET DEDİYahşihan’a 90 milyon TL’lik altyapı yatırımı

MHP KURMAYLARI YAHŞİHAN’A ÇIKARMA YAPTI

MHP KURMAYLARI YAHŞİHAN’A ÇIKARMA YAPTI

Yahşihan’a 90 milyon TL’lik altyapı yatırımı

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Yahşihan’da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ile birlikte yapılan hizmetleri inceledi.

Öztürk, ziyareti sırasında, sürekli büyüyen ve gelişen Yahşihan için büyük önem arz eden bir hizmetin de müjdesini verdi: “Yahşihan’a 400 bin nüfusu kapsayacak şekilde yaklaşık 90 milyon TL’lik su, kanalizasyon ve yağmurlama altyapısını yenileme ihalesinin için çalışmalar başlatıldı.”

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve beraberindeki heyetle birlikte Yahşihan esnafını ziyaret eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Yahşihan’da yapılan ve yapılmakta olan projeleri inceledi.

İlk olarak Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı makamında ziyaret eden Öztürk, ardından Yahşihan Belediyesi Su Birimi, Muhtarlar Odası, Yahşihan Aile Sağlığı Merkezi, Yahşihan İtfaiye Müdürlüğü ve Yahşihan Belediyesi İrtibat Bürosunu ziyaret etti. Bu ziyaretler esnasında yapılan yatırımları ve hizmetleri inceledi.

Yahşihan merkezde bulunan esnafları ziyaret eden Öztürk ve beraberindekiler, esnaflarla da sohbet ettiler. Halkla birebir istişare halinde olan Öztürk, “Esnaflarımız bizim için önemli. Sizlerin sorunlarını çözmek için her zaman hazırız. Bir telefon uzağınızdayız. Yahşihan sokaklarında hemşerilerimizle birlikte olmak bana mutluluk verdi. Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane” dedi.

Esnaf ziyaretlerinin ardından MHP Yahşihan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Öztürk, burada partililerle sohbet etti. Yahşihan merkezinde bulunan Muhtarlar Odasını ziyaret eden Öztürk, 10 mahallenin bulunduğu Yahşihan’da muhtarlarla birebir görüşerek taleplerini dinledi. Sorunları yerinde dinlediklerini ifade eden Öztürk, “Sorunları yerinde tespit ediyor ve yerinde çözüm sunmaya gayret gösteriyoruz. Muhtarlarımız başımızın tacı, yerel yönetimlerin ilk müracaat kapısı. Özverili çalışmaları ve kendileri daim olsun” diye konuştu.

Alaattin Mahallesinde bulunan Yahşihan Aile Sağlığı Merkezini ziyaret eden Öztürk, burada sağlık ocağı yöneticileri ve doktorlarla görüş alışverişinde bulundu. Öztürk, muayene olan hastalara ise geçmiş olsun dileklerini iletti. Yahşihan Aile Sağlık Merkezinin ardından yeni yapılan Yahşihan İtfaiye Müdürlüğü yatırımını yerinde inceleyen Öztürk, yatırımla alakalı şunları dile getirdi:

“MHP’nin üretken belediyecilik anlayışıyla kısa sürede Yahşihan’ın çehresini değiştiren Osman Başkanımızı tebrik ediyoruz. Gerçekten harika bir proje olmuş. Şehrimize ve Yahşihan’a değer katan bir İtfaiye Müdürlüğü olmuş. Gece gündüz demeden, herhangi bir yangın tehlikesine anında müdahale etmek üzere görev yapan çalışanlarımıza başarılar diliyorum. Allah onları kaza, beladan korusun.”

İtfaiye Müdürlüğünde gazetecilere açıklama yapan ve Yahşihan halkına müjde veren Öztürk, uzun uğraşlar sonucunda proje için onay çıktığını söyledi. Öztürk, Yahşihan’a 400 bin nüfusu kapsayacak şekilde 45 milyon TL’si hibe olmak üzere, yaklaşık 90 milyon TL’lik su, kanalizasyon ve yağmurlama altyapısını yenileme ihalesiyle ilgili çalışmanın başlatıldığını açıkladı. Öztürk, “Yahşihanlılara hayırlı, uğurlu olsun. Böylelikle Yahşihan’ın geleceğe dönük 100 yıllık altyapı sorunu ortadan kalkıyor. Üretken belediyecilikle hareket eden, aynı zamanda koşturan, ter döken belediye başkanımızı yürekten kutlarız” şeklinde konuştu.

Üretken belediyelikten bahseden Öztürk, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken bir belediyecilik modeli vardır. Bizler de hem Kırıkkale’deki belediyelerde hem de ülkenin geri kalanındaki MHP’li belediyelerde bu modeli uyguluyoruz. Bu anlayışımız sonucu olarak Başkanımız Osman Türkyılmaz’ın birçok projesi var. Bunlardan biri de Yahşihan’a yapılacak olan altyapı projesi.”

“Yahşihan Belediyesi ve Fen İşleri Müdürlüğünün Yahşihan’ımızın içme suyu, kanalizasyon ve yağmurlama sorununun çözümüyle ilgili bazı girişimleri oldu. Biz de bu girişimlerinde kendilerinin yanında bulunduk. Yahşihan’ın altyapı sistemi 70 bin nüfusa kadar kaldırabiliyor ama Yahşihan’ın gün içerisindeki nüfusu yaklaşık 80 ila 100 binleri buluyor. Şu anki altyapı Yahşihan’ın nüfusunu kaldıracak düzeyde değil. Sürekli olarak su patlakları ve yağmur yağması sonucu su birikintileri oluşuyor. Bütün bunlar Yahşihan’ın altyapısının gözden geçirilmesinin gerektiğini ve altyapının sıfırlanması gerektiği zaruretini ortaya koyuyor.”

“Belediye başkanımız da bu sorunun giderilmesi için İller Bankasına başvurdu ve içme suyu projesi için 53 milyon 437 bin 472 TL, kanalizasyon ve yağmur suyu projesi için 35 milyon 931 bin TL olmak üzere toplamda 89 milyon 368 bin 472 TL kredi aldı. Bu kredinin iyi yanı, 45 milyon lirası yani yaklaşık yarısı Yahşihan Belediyesine hibe edildi, diğer yarısı ise çok uzun vadede İller Bankasına ödenecek. Yeni yapılacak olan altyapı sistemi 400 bin kişinin ihtiyacını karşılayabilecek. 4 Şubat 2020 tarihinde İller Bankası tarafından yapılacak olan ihale sonrasında, müteahhit sözleşmesi ve arazi teslimi yapılacak olan projenin 700 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin kendisine yönelttiği, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaşanan ve 36 kişinin görme yeteneğini kaybetmesiyle sonuçlanan yanlış ilaç tedavisi hakkında sorulan soruya cevap veren Öztürk, “Çıkan haberlerin anlatılan şekilde doğru olmadığını düşünüyorum. Göz uzmanlığıyla ilgili eğitim almış bir hekimin gözü kör edecek ilaç vereceğini düşünmüyorum. Eğer gerçekten sayı 36 ise bu vahim bir tablodur. Konuyu araştırıp aydınlığa kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız.”

“Hastalarda yaşanan bu durum kalıcı mı yoksa alerjik bir reaksiyon mu bilemiyorum. Araştırmaları yapacağız ve çıkan sonuçlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığına ve gerekli yerlere konuyu taşıyacağız. Sosyal medyada yayılan videoda bir doktorun ‘olan oldu’ dediği görülüyor. Bu bir futbol maçı değil ki olan oldu diyebilsin. Bu olay yargıya intikal edecektir ve sorumlular cezasını çekecektir. Kırıkkale’de bir vatandaşımızın herhangi bir sorunu olursa sonuna kadar takipçisi olurum” dedi.

Erenler, Seyrantepe ve Bayraktepe Mahallelerini birbirine bağlayan 30 metre genişliğindeki yeni yolu yerinde inceleyen Öztürk, yolun büyük önem arz ettiğini ve çok başarılı bir işe imza atıldığını söyledi. Burada yolla bilgi veren Yahşihan Belediyesi Fen İşleri Müdür Vekili Can Çetin, yolun 30 metre genişliğinde olduğunu ve 3 mahalleyi bağlayan noktada kavşak olacağını aktardı. Çetin, yolun kavşak noktasının altında 67 metre uzunluğunda menfez yapıldığını ve bu menfezin üstüne 7 metre yüksekliğinde dolgu yapıldığını anlattı.

Yolun incelenmesinin ardından Seyrantepe Mahallesine yapılacak olan Şehit Aydın Çopur Parkının projesine geçildi. Burada Vekil Öztürk, İl Başkanı Erdal Baloğlu ve Başkan Osman Türkyılmaz, parkın temelini atarak, yapılacak olan mescidin ilk tuğlalarını koyup sıvasını attılar. Parkın Yahşihan’a hayırlı olmasını dileyen Öztürk, “15 Temmuz’da şehit olan Aydın Çopur’un adına yapılacak olan parkın projesini inceledik. Tüm detaylara yer verilmiş. Allah hayırlara vesile eylesin” dedi. Kurban kesilip duaların edildiği temel atma töreninde konuşan İl Başkanı Erdal Baloğlu ise, yeni yapılacak olan parkın tüm Yahşihan halkına hayırlı olmasını diledi. Temel atma töreninin ardından 15 Temmuz’da şehit olan Aydın Çopur’un ailesi ziyaret edildi.

Seyrantepe Mahallesinde bulunan Yahşihan Belediyesi İrtibat Bürosuna yapılan ziyarette, yeni hizmete konulan veznenin denemesini yaptıran Başkan Osman Türkyılmaz, İl Başkanı Erdal Baloğlu’nun borcunun sorgulanmasını talep etti. Sorgu için olur veren Baloğlu, sorgu sonrası çıkan 198 TL emlak borcunu o anda ödedi. Burada yaşanan sahne sonrası Baloğlu’nun yaptığı espriler herkesin bolca gülmesine sebep oldu.

Yatırım ve projelerin ardından MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve beraberindekiler, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz’ı ziyaret ettiler. Daha sonra Yahşihan Belediyesi Garaj Amirliğine geçildi. Yenilenen Garaj Amirliğinin son halinin incelenmesinin ardından yemeğe geçildi. Program yemekten sonra sona erdi.