1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıYahşihan Belediyesinden vatandaşa büyük hizmet

65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞIN BAHÇE BAKIMINI, YAHŞİHAN BELEDİYESİ YAPACAK

65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞIN BAHÇE BAKIMINI, YAHŞİHAN BELEDİYESİ YAPACAK

Yahşihan Belediyesinden vatandaşa büyük hizmet

Yahşihan Belediyesi, Korona Virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşların bahçe bakımını yapacak.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatlarıyla başlatılan projede, Yahşihan Belediyesi ekipleri, ilçede bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara, bahçelerine ekebilecekleri domates, salatalık, biber, patlıcan gibi sebzelerin fidelerini hediye edecek.

Ayrıca belediye ekipleri hediye ettikleri fideleri, Korona Virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşların bahçesine dikecek. Yahşihan Belediyesine bağlı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ekim işlemiyle birlikte bahçelerin bakımı da yapılacak. Korona Virüs tedbirleri boyunca devam edecek olan projede, Yahşihan Belediyesi tarafından yetiştirilen fideler kullanılacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Türkyılmaz, “Korona Virüs nedeniyle evlerinizden çıkamadığınız süre içerisinde, 65 yaş üstü ve bahçesi olan vatandaşlarımıza fidelerimizi vereceğiz ve ekimlerini gerçekleştireceğiz. Projemizin özeti şöyle: Yahşihan’da ikamet eden 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın hem bahçelerinin bakımını yapacağız hem de belediyemiz tarafından yetiştirilmiş fideleri siz değerli hemşehrilerimize vereceğiz.”

Vatandaşlarımız başvuru için belediyemiz bünyesinde bulunan Yahşi Masa, Park ve Bahçeler Müdürlüğü veya Özel Kalem Müdürlüğümüze müracaat edebilirler. Başvuru sonrasında Park ve Bahçeler Müdürlüğünden gelerek fideleri dikecekler ve bahçelerin bakımlarını yapacaklar. Bahçe bakımları Korona Virüs tedbirleri süresince devam edecek” dedi.