1

Hem Kırıkkale hem Samsun’da şehit acısı

2

15 Temmuz gecesi, Türk Milleti destansı bir direniş gösterdi

3

Millet iradesinin üstünde güç yoktur

4

Bu onurlu direnişte milletimizin imzası vardır

5

Millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz

6

“O alan” riskli bölge ilan edildi

7

Geleceğin güçlü Kırıkkale’si için çok çalışacağızAnahtar Kelimeler: Vefalı doktordan duygulu mesajlar

Vefalı doktordan duygulu mesajlar

KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLİ DR. AYDOĞAN: “TÜRKİYE VİRÜSE KARŞI GECİKMEDEN SAVAŞ BAŞLATTI”

KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLİ DR. AYDOĞAN: “TÜRKİYE VİRÜSE KARŞI GECİKMEDEN SAVAŞ BAŞLATTI”

Vefalı doktordan duygulu mesajlar

Kırıkkale’deki KYK yurdunda 14 günlük karantina sürecini tamamlayan Kaliforniya Üniversitesinde görevli Dr. Mustafa Aydoğan, “Türkiye ne büyük devlettir ki bu amansız virüse karşı hiç gecikmeden büyük bir savaş başlatmış, ‘sosyal devlet’ olmanın ne anlama geldiğini, medeni zannettiğimiz o Avrupa ülkelerine göstermiştir” dedi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Fransa ve Katar’dan getirilen ve Kırıkkale’deki Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda gözetim altında tutulan 309 kişi, 14 günlük karantina sürecini tamamladı. Kaliforniya Üniversitesi San Francisco Biyokimya ve Biyofizik Bölümünde görevli Dr. Mustafa Aydoğan, karantina yurdundan ayrılmadan önce görevlilere, “Gelecek Nesillere” başlığıyla kaleme aldığı bir mektup bıraktı.

Mektubunda, Türkiye’nin büyük bir devlet olduğuna dikkat çeken Aydoğan, şu ifadeleri kullandı: “Şu melun korona virüs salgınından gördük ki dünyada senin ülken, benim şehrim diye bir şey kalmadı. Dünya hiç şüphesiz ki cihanşümul bir köydür. Ta Çin’in bilmediğimiz, görmediğimiz, gitmediğimiz şehirlerinde ortaya çıkan ve salgın vuku bulan bu virüs, dünyanın her bir köşesine cereyan etmiştir.”

“Modern tıp ve eczanın dahi sınırlarını zorlayan bu salgın, bizleri olup bitenin farkında olmamızın ne kadar elzem olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Türkiye ne büyük devlettir ki bu amansız virüse karşı hiç gecikmeden büyük bir savaş başlatmış, ‘sosyal devlet’ olmanın ne anlama geldiğini, medeni zannettiğimiz o Avrupa ülkelerine göstermiştir.”

“İbn-i Sina’nın torunları bu millet, tıp alanındaki duyarlılık ve yeteneğini gösterip birçok muasır ülkenin başaramadığını başarmıştır. Kendi vatandaşlarını birer misafir gibi en iyi yurtlarda 14 gün ağırlamıştır. Sayısı 10 binleri geçen bu misafirler, bilhassa ecnebi ülkelerden Türkiye’ye dönmek üzere gelenler, iyi şekilde ve güler yüzle, konforlu ortamlarda ağırlanmıştır. Ben bunun birebir şahidiyim.”

Aydoğan, “Mamafih bu salgın bizlere şunu öğretmiştir ki, insan medeniyetini korumanın yolu doğa ile arkadaş olmaktan geçer. Bu gün korona virüs salgınıyla meşgul olurken şunu unutmayalım ki, 50 yıl sonra evlatlarımız ve torunlarımız küresel ısınmadan mustarip olacaktır. Bu dünyada Türkiye’nin rolü tıpta olduğu ve gösterdiği gibi iklim ve çevre bilimlerinde de çok önemlidir.”

“Yeşil enerji kaynaklarına güvenmek bu sorunu çözmekte atılacak ilk adımdır. İnşallah bu korona virüs salgınından ülkemiz kurtulduğunda derhal alanından mütehassıs yeni bilim kurulları icra edilmeli ve tıpkı bu salgın zamanında özveriyle çalışmış bilim kurulumuz gibi çalışıp dünyanın yüzleşeceği cihanşümul konular hakkında çalışmalar başlatılmalıdır. Ülkeme yapacağım bu naçizane tavsiyem. Bu yolla ülkemiz modern dünya içerisinde öncü bir konum alacaktır” dedi.