1

Sizlerin hakkınız yenmez, yedirilmez

2

Kurban Bayramınız kutlu olsun

3

Bayramı, sağlığımıza dikkat ederek kutlayalım

4

Bayram hazırlıkları tamam

5

Yahşihan’da mezarlık bayrama hazır

6

Kırıkkale için görüş alışverişinde bulundular

7

VALİ SEZER, GERİ GÖNDERME MERKEZİNİ ZİYARET ETTİVatandaş, çığırtkanlardan mustarip

Vatandaş, çığırtkanlardan mustarip

Kırıkkale Otogarının yıllardır değişmeyen görüntüsü, vatandaşı çileden çıkardı. Çığırtkanların kendilerini adeta taciz ettiklerini ifade eden bazı vatandaşlar, insanların biletlerini, otogara bile gelmeden internet üzerinden satın aldıkları bir çağda çığırtkanlığın insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramadığını kaydettiler.

Otogarda, özellikle Ankara yolcularına yönelik, rekabet amaçlı çığırtkanlığın çok eski dönemlerde kalmış bir reklam şekli olduğunu belirterek gizli bir şekilde çığırtkanları görüntüleyip haber merkezimize ulaştıran vatandaşlar, “Yaşadığımız çağda insanlar alışverişlerinin çoğunu internet üzerinden yapıyorlar. Otobüs, tren, uçak gibi ulaşım araçlarının biletlerini çoğu zaman basılı bile almıyoruz. Telefonumuza gelen online biletle yolculu yapabiliyoruz.”

“Böyle bir çağda, Kırıkkale Otogarında hâlâ çığırtkanlık mesleğinin sürdürülmesi insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramıyor. Bırakın çığırtkanların davet ettiği firmalardan bilet almayı, tam tersi kaçıyoruz. Çığırtkanların davranışları adeta taciz. Bilsinler ki sadece ve sadece rahatsız oluyoruz,” şeklinde sıkıntılarını dile getirdiler.


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi