1

KIRIKKALE LİSESİ’NDEN ULUSLARARASI MATEMATİK PROJESİ BAŞARISI

2

BUGÜN FİDAN YARIN NEFES

3

ŞİMŞEKLERİN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ ERMAN GÜRAÇAR

4

EL EMEĞİ PAZARI KURULUYOR

5

BELEDİYE ECZANELERİ DE DEZENFEKTE EDİYOR

6

ZABITADAN RAF ÖMRÜ DENETİMİ

7

DENETİMLER ARTIYORAnahtar Kelimeler: SEZER ‘HUZUR İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ SEZER ‘HUZUR KÖY’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, bağımlılıkla mücadelede örnek uygulamalar ve yeni bir anlayışla hizmet verecek "Huzur Köy" projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.

Ahiler Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ilimizden 3 proje Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayına gönderilmiş, yapılan değerlendirme sonucunda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunulan “Huzur Köy” projesinin desteklenmesi uygun bulunmuştu. Proje kapsamında Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, beraberindeki heyet ile birlikte Kırıkkale Bağımlılıkla Mücadele Derneği ile Hayat Boşluk Kabul Etmez Projesinin uygulandığı merkezi de ziyaret eden Sezer, çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Uyuşturucu madde kullanan 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını sağlamak için Huzur Köy projesi kapsamında kurulan rehabilitasyon merkezinde çalışmalar devam ediyor. Rehabilitasyon merkezinde, madde bağımlısı bireylerin psiko-sosyal tedavilerinin yanında ilgili meslek eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler ile yeterli mesleki bilgi ve beceri kazanmaları sağlanarak istihdam edilebilirliklerinin arttırılması hedefleniyor.