1

Kırıkkale'de “toplu asker uğurlaması” yasaklandı

2

Bakan Yardımcısı Erdil, Koronavirüs denetimi yaptı

3

Lütfen, tekrar başa dönmeyelim!

4

Pilot uygulama Kırıkkale’de

5

“En yüksek düzeyde” trafik denetimi

6

Tünelin ucundaki ışığı gördük

7

Bayramda 162 bin personel görev alacakAnahtar Kelimeler: sayısı artınca tedbirler arttı

Vaka sayısı artınca, tedbirler de arttı

KIRIKKALE'DE VAKA SAYISI 100'Ü AŞINCA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI

KIRIKKALE'DE VAKA SAYISI 100'Ü AŞINCA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI

Vaka sayısı artınca, tedbirler de arttı

Kırıkkale'de Koronavirüs vaka sayısı 100'ün üzerine çıkınca işlek cadde ve sokaklarda denetimler sıklaştırıldı.

Koronavirüs vaka sayısının son günlerde ciddi artış göstermesinin ardından Kırıkkale Valiliği, kent genelinde denetimleri sıklaştırdı. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Covid-19 tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe noktasında vatandaşlar uyardı. Kentin işlek noktalarından Zafer Caddesi başta olmak üzere insan yoğunluğunun olduğu alanlar denetlendi.

Caddede yaya olarak ilerleyen kişilerin bazıları maskelerini takıp Koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyarken bazılarının da maskelerini kollarında, ellerinde veya çene altlarında taşıdıkları görüldü. Polisi gören vatandaşlar seyyar satıcılardan maske satın aldı.

Maske takma zorunluluğunun olduğu alanlarda denetimlerini sürdüren ekipler, maskesiz dolaşanlar hakkında tutanak tuttu. Mağaza ve banka önlerinde bekleyen vatandaşlara da sık sık sosyal mesafe kuralı hatırlatıldı. Maskesiz dolaşan vatandaşların polislere 'sağlıkçıyım, dükkândan şimdi çıktım, dondurma alacaktım' gibi çeşitli bahaneler ürettiği gözlenirken. Polis ekiplerini gören bazı vatandaşlar da maskelerini seyyar satıcılardan almak zorunda kaldı. Ekip araçlarının hoparlörlerinden de Koronavirüs tedbirleriyle ilgili vatandaşlar sık sık uyarıldı.