1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıTürkyılmaz’dan ‘Gıda Paketi’ kampanyası

DESTEK DEVAM EDİYOR

Türkyılmaz’dan ‘Gıda Paketi’ kampanyası

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, koronavirüs salgını dolayısıyla zor durumda kalmış vatandaşların mağduriyetini hafifletmek adına, ‘Gıda yardım paketi’ kampanyası düzenledi. Türkyılmaz, kampanya süresince 600 aileye gıda yardımı yapılacağını belirtti.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybetmiş ve geliri azalmış vatandaşlar için ‘Gıda yardım paketi’ kampanyası başlattı. Belediye ile işbirliği içinde çalışan esnaflar, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve belediye personelinin de desteğiyle gerçekleştirilen kampanyada, 600 adet gıda paketi hazırlandı. Türkyılmaz, kampanya vesilesiyle küçük esnafa da destek vermek amacıyla, 600 adet gıda paketinin ilçe genelinde bulunan 30 ayrı küçük esnaftan yapıldığını belitti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Türkyılmaz, “İlçemizde ikamet eden ve koronavirüs nedeniyle işinden olmuş aynı zamanda gelir seviyesi düşmüş olan vatandaşlarımıza vermek üzere, belediyemiz tarafından bir kampanya düzenlendi. Bu kampanya kapsamında, bizim çalışmış olduğumuz esnaf arkadaşlar, belediye meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız ve personelimizin desteğiyle 600 adet gıda paketi hazırladık. Bu gıda paketlerini ise ilçemizde bulunan 30 küçük esnafımıza verdik. Küçük esnafımız bu paketleri hazırladılar ve 20’şer kolinin paralarını hemen teslim ettik.”

“Bugünden itibaren ilçemizde ikamet eden 600 aileye, yardım paketlerini belediye personelimiz ve kendim gidip birebir teslim edeceğiz. Türk ve Müslüman kimliğine yakışır bir şekilde gıda paketlerini verirken aynı zamanda imecenin, kültürümüzün ve dar günde bir araya gelmemizin önemini sergilemiş olacağız. Buradan koronavirüsten dolayı mağdur olmuş ailelerimize sabırlı olmalarını bu krizin de günün birinde gideceğini ve elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olacağımızı bildirmek isterim” dedi.