1

TÜRKYILMAZ'IN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

2

OSTEOPOROZ TEDAVİSİ RİSKLERE KARŞI KORUNMAKTIR

3

Her türlü tedbir alındı

4

Tıbbi Atıklar özenle sterilize ediliyor

5

Asıl sorun bu!

6

Kırıkkale’de “Corona” vakası yok!

7

“Çin Tuzuna” dikkat!Tıbbi Atıklar özenle sterilize ediliyor

HER YERDE SAĞLIK...

Tıbbi Atıklar özenle sterilize ediliyor

Kırıkkale Belediyesi Covid-19 ile mücadele kapsamında tedbirlerini en üst seviyede tutmaya devam ediyor. Salgınla birlikte kullanımı artan tıbbi atıklar, Kırıkkale Katı Atık Birliği Entegre Tesisinde özenle sterilizasyon işlemleri yapıldıktan sonra bertaraf ediliyor.

Sağlık kuruluşlarından alınan tıbbi atıklarla karantina bölgelerinden alınan tüm atıklar, Tıbbi Atıklar Kontrolü Yönetmeliği kapsamında halk sağlığı ve çevre sağlığı dikkate alınarak Kırıkkale Katı Atık Birliği Entegre Tesislerinde, sterilizasyonu sağlanarak bertaraf ediliyor. Tıbbi atık toplama aracıyla toplanan tıbbı atıklar ve tıbbi atık olarak değerlendirilen atıklar, doğrudan sterilizasyon işlemine tabi tutuluyor.

Salgın döneminde atık yönetiminin toplum sağlığı açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Katık Atık Birlik Müdürlüğü yetkilileri, Koranavirüs ile enfekte olmuş ve karantinaya alınmış kişilerin de kullandığı tüm atıkların, tıbbi atık olarak nitelendirilerek, entegre tesiste her gün düzenli olarak uygun koşullar altında bertaraf edildiğini, ayrıca tıbbi atıkları toplayan araçların da tıbbi atık boşaltımı sonrası temizlenerek dezenfekte edildiğini ifade ettiler.