Tek derdim ilçeme hizmet
SULAKYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI TAMER CİHAN MAKAM MEVKİ DERDİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ
Tarih: 8.10.2018 22:31:19/ 676okunma / 0yorum

SULAKYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI TAMER CİHAN MAKAM MEVKİ DERDİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Tek derdim ilçeme hizmet

Sulakyurt ilçesi Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan Tamer Cihan tek derdinin doğup büyüdüğü ilçesine hizmet olduğunu söyledi. Cihan, görevi gereği ilçeden ayrılırken ilçe nüfusunun 6 bin iken bugün 2 binlere düşmesinin yönetim eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Cihan, “Benim hiçbir makam mevki beklentim yok. Tek derdim ilçeme hizmet etmek” dedi.

ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sulakyurt Belediye Başkan aday adaylığını açıklamak için yakınları ve parti yöneticilerini kapsayan bir toplantı düzenleyen emekli asker Tamer Cihan öncelikle niçin aday dayı olduğunu açıkladı. Görevi gereği birçok il ve değişik bölgelerde bulunduğunu anlatan Cihan, “Emekliyim, 46 yaşındayım, bilgimi, tecrübemi, birikimimi Sulakyurt için kullanmak sokaklarında bilye, körebe oynadığım, eşek yarıştırdığım, küllüklerinde kiskiç oynadığım, memleketime hizmet için temiz bir niyetle yola çıktım. Ülkemin pek çok ilinde, ilçesinde, bölgesinde fiilen yaşadım, çeşitli bölgelerde, farklı coğrafyalarda, farklı iklimlerde yaşamı ve insanı tanıdım. Emekli olup memleketime döndüğümde Sulakyurt´un nüfusunun 6 binlerden 2 binlere düştüğünü, halen altyapı sorununun tamamlanmadığını, kanalizasyonun, arıtma sisteminin olmadığını, fosseptiğin doğrudan dereye aktığını gördüm. İlçemizin hak etmediği konumda olmasına gönlüm razı olmadı” dedi.

SULAKYURT HER POTANSİYELE SAHİP

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Sulakyurt ilçe başkanı Tarık Kaya, İl Genel Meclis Üyesi Ünal Tamkoç ile birlikte ailesi, yakınları ve partililerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Cihan, ilçenin esasen tarım ve hayvancılık alanında yüksek potansiyele sahip olmasına rağmen tarım ve hayvancılıkla uğraşan halkın ürünlerini sadece iç pazarda (Cuma Pazarı) ve eş, dost çevresine pazarlayabildiği, hak ettiği geliri elde edemediğini, gençlerin, işsizlerin, Belediye ve İŞKUR dışında, hiçbir iş imkânının olmadığını, halkın kendi adresini bilmediği çünkü adres ve numaralandırmaya ilişkin yönetmelik esaslarına göre kapı numaralarının verilmediği, GPS ve navigasyon ile hiç bilinmeyen ilçedeki adresin dahi bulunduğu bilişim çağında bu eksikliğin suiistimaller ve daha önemlisi sağlık ve emniyet hizmeti verenler açısından telafisi mümkün olamayan sorunlar çıkartabileceğini söyledi. Yaşanabilir uygun yaşam standartlarına sahip konut sayısının çok az olduğu için memurların ilçede ikamet etmediğini, bölgenin en güzel ve büyük, doğal ormanına sahip olmasına rağmen bu yapının ilçe tanıtımı ve ilçeye ekonomik katkı yönünden hiçbir faydasının olmadığını, DSİ tarafından inşa edilmiş sulama baraj gölünün ilçeye katkısının sadece doğa ve çevre güzelliğinin değerlendirilmesi olarak ele alındığını söyleyen Tamer Cihan “Yerel yönetimlerde başarının, gelişmişliğin, ölçülebilir, sayılabilir, somut gerçeklere, istatistiklere dayanan kriterleri vardır. Günlük politikalarla, popülist beyanlarla, reklam ve hamasi siyasetle belki geçici başarılar sağlanabilir, yaşamayan görmeyenler kandırılabilir, ama sorunlar daha da büyümüş ve zaman kaybıyla karşınızda durur. Hiçbir şey için geç değildir ama Sulakyurt´un kaybedecek zamanı yoktur” şeklinde konuştu.

SULAKYURT´A NELER YAPILMALI?

İlçeye neler yapılabileceği konusunda da açıklamalarda bulunan Cihan, Sulakyurt´un temiz havası, bakir doğası, berrak pınar suları, katkısız GDO´suz organik tarımı, hayvanlarının mükemmel et ve süt kalitesi, yenilenebilir enerji kaynağı potansiyeli, 600 yıllık tarihi, geleceğin yükselen değerleri olacağını; artık belediyecilik anlayışı değiştiğini, yollar, betonlar, köprüler elbette olsun ama bunlar altından olsa halka, halkın cebine doğrudan faydası olmadığını; aç, işsiz bir insana yoldan, betondan, binadan önce iş, aş lazım olduğunu Sulakyurt mevcut potansiyelini etkin kullanması durumunda tarım ve hayvancılıkta üretim, paketleme, nakliye, pazarlama alanlarında iş imkânı, istihdam sağlayan, gelir ve yaşam kalitesi yüksek, alternatif gelir kaynakları oluşturan, ekonomik kaygıları olmayan huzurlu, mutlu geleceğe umutla bakan insanların yaşadığı, ismiyle markalaşmış, üretenin hak edenin kazandığı, insan merkezli, şeffaf, denetlenebilir, hesap verebilir, göç veren değil göç alan, genç nüfusu tutabilen bir ilçe olmaya namzet olduğunu söyledi.

YEREL YÖNETİM MUTLAKA DESTEKLENMELİ

Sulakyurt´un tek ihtiyacının yerel üretimi destekleyen inanmış, kararlı, azimli, çalışkan kişiler ve tüzel kişiliğe sahip teşkilatlı, örgütlü yapıların olduğunu belirten Cihan, “İlçemiz kendi kendine yeterliliğini tarihsel akış içinde ispatlamıştır. 1956´da belediyelik olduktan sonra inişli çıkışlı nüfus hareketleri yasamış, ancak bugün nüfusu yine 2 binler civarındadır. Görülmektedir ki Sulakyurt köy vasfındayken dahi 2 bin nüfusa ulaşabilmiştir. Tüm sorun, Sulakyurt´un mevcut potansiyelinin en etkin şekilde kullanılabilmesi, belediyenin asli görevlerinin yanında Sulakyurt´un gerçek anlamda sahibi, emektarı, tarım ve hayvancılıkla geçinme çabasındaki üreticiyi, nakliye ve pazar alanında desteklemesidir. Tabii ki Sulakyurt´a hizmet için iyi niyetli katkı sunmak isteyenlere sırtımızı dönmemiz söz konusu olmaz. Hizmet için halkın seçtiği kişilerle, partisi ne olursa olsun uyumlu, işbirliği içinde halkın yararına işler ortaya koyma gayretimiz olacaktır. Çağımızın hastalığı kolaycılıktır. Siyasiler dahi devlet versin biz yapalım derdindedir. Hazır parayı herkes kullanır. Belediyeler, İller Bankası, emlak, su, kira geliri ve rica minnet alınan ve tasıma suyla değirmen döndürmeye çalıştıkları bağışlar dışında gelir elde edemiyorsa sürdürülebilir kalkınma sağlayamaz, fark yaratılamaz. Her şeyi siyasetten, devletten beklemek, doğru değildir. Büyük sorunlar radikal çözümler gerektirir. Biz amacımızı, nihai hedefimizi halkımıza anlatabilirsek, önce Allah´ın izni, sonra Sulakyurt halkının teveccühüyle sadece Kırıkkale için değil tüm Türkiye için örnek bir ilçe olma niyeti ve iddiasındayız. Sulakyurt´un sorunlarının halletmesi kişisel çabalarla mümkün değildir, bunu ancak belediye gibi tüzel kişiliğe sahip yapılar çözebilir” dedi.

SULAKYURT´TA DOĞDUM BURADA BÜYÜDÜM

Emekli ve 46 yaşında olduğunu belirten Cihan, “Bilgimi, tecrübemi, birikimimi Sulakyurt için kullanmak sokaklarında bilye, körebe oynadığım, eşek yarıştırdığım, küllüklerinde kiskiç oynadığım, memleketime hizmet için temiz bir niyetle yola çıktım. Mağduriyetin siyaseti olmaz. Siyasi olarak daha yüksek makam ve mevkilere gelmek, kendime iyi bir gelecek sağlamak, ihaleler alıp kişisel kazançlar elde etmek gibi niyetim yok. Tüm bilgim, tecrübem, birikimim, enerjim, zamanım Sulakyurt´a hizmet için olacaktır. Sulakyurt için emek harcamış taş üstüne taş koymuş, daha evvelki tüm belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun, muhakkak ki memleketlerine hizmet için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar, ebediyete intikal etmiş olanları saygı ve rahmet ile anıyor, hayatta olanlara sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Derdimiz zaman ve enerjimizi memleketiniz için harcamaktır. Bilinmesini isterim ki, gereksiz, tribünlere oynayan, güç gösterisinde bulunma gayretinde olan, yalan, yapmacık, başarı için her şeyin mubah sayıldığı, Sulakyurt´a zarardan başka katkısı olmayan hal, hareket ve anlayış içinde olmayacağız. Temiz niyetle çıktığımız bu yolu, sonuç ne olursa olsun temiz bitireceğiz” diye konuştu. Toplantıda il başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve Milletvekili Ahmet Önal da birer konuşma yaptı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: derdim ilçeme hizmet
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP´nin muhtemel adayları hakkında kamuoyu yoklaması
CHP´nin muhtemel adayları hakkında kamuoyu yoklaması
CHP´DE ADAY ADAYLIK SÜRECİ HIZLANDI
Vekil, milletiyle buluşuyor
Vekil, milletiyle buluşuyor
MHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ HALİL ÖZTÜRK, PARTİ İL BİNASINDA VATANDAŞLARIN DERDİNİ DİNLEDİ
Önal´dan TBMM´ye önerge
Önal´dan TBMM´ye önerge
Önal´dan TBMM´ye önerge
Erdoğan, Cuma günü Kırıkkale´de
Erdoğan, Cuma günü Kırıkkale´de
KÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞINA KATILACAK
Kılıçlarlılar ayaküstü kandırıldı
Kılıçlarlılar ayaküstü kandırıldı
İŞSİZ KÖYLÜLERE İŞ VAADİNDE BULUNARAK ESKİ YATILI BÖLGE OKULUNU “YABANCILARI GERİ GÖNDERME MERKEZİ” YAPTILAR, KÖYLÜLERİ İŞE ALMADILAR
MHP´li kadınlar bu Muharrem´i de Aşuresiz geçmedi
MHP´li kadınlar bu Muharrem´i de Aşuresiz geçmedi
KIRIKKALE HALKI BU FAALİYETİ HER YIL BEKLİYOR
Önal, Delice ilçe ve köylerini ziyaret etti
Önal, Delice ilçe ve köylerini ziyaret etti
CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Delice İlçesi, Çerikli Beldesi, Çongar, Meşe yayla, Boz köy, İmirli Büyük Avşar, Küçük Afşar, köylerini ziyaret etti.
HANİ YERLİ VE MİLLİYDİNİZ?
HANİ YERLİ VE MİLLİYDİNİZ?
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Haydar Albayrak Cuma Namazı sonrasında Nur Camii´nde cemaate aşure ikramında bulundu. Albayrak´ın aşure yapımında Kırıkkale esnafları yerine Ankaralı bir firmayı tercih etmesi dikkatlerden kaçmadı.
Kırıkkale´mizin hayrına olan her şeye destek olacağız
Kırıkkale´mizin hayrına olan her şeye destek olacağız
“11 BAKANLIĞA YAZILI SORU ÖNERGESİ VERDİM”
Doğan, Önal´ın danışmanı oldu
Doğan, Önal´ın danışmanı oldu
CHP MİLLETVEKİLİ AHMET ÖNAL´IN DANIŞMANI BELLİ OLDU
Saygılı her zaman halkın içinde
Saygılı her zaman halkın içinde
ESNAFLARLA SOHBET ETTİ
Gelişme ve büyümede Kırıkkale´nin önü açık
Gelişme ve büyümede Kırıkkale´nin önü açık
SAYGILI, HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ YAPTI
Yılmazer´e Ankara´da önemli görev
Yılmazer´e Ankara´da önemli görev
YILMAZER, ANKARA İL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Önce kurucu il başkanı, ardından 100 kişi birden istifa etti
Önce kurucu il başkanı, ardından 100 kişi birden istifa etti
İYİ PARTİ´DE YAPRAK DÖKÜMÜ
MKE için getirilen her projenin takipçisi olacağım
MKE için getirilen her projenin takipçisi olacağım
ÖZTÜRK, SEÇİM ÖNCESİ GİBİ ZİYARETLERDE BULUNUYOR
Oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim
Oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim
ÖZTÜRK, TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR
Öztürk, yine Kırıkkale sokaklarını arşınlıyor
Öztürk, yine Kırıkkale sokaklarını arşınlıyor
VATANDAŞTAN OLUMLU TEPKİ
Öztürk´e düğünde sanatçı sürprizi
Öztürk´e düğünde sanatçı sürprizi
“ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN KARDEŞİDİR”
Öztürk, hacı adaylarını uğurladı
Öztürk, hacı adaylarını uğurladı
BİZİM ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ OLMUŞTUR
Anavatan, bir farkındalık oluşturacak
Anavatan, bir farkındalık oluşturacak
ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI İBRAHİM ÇELEBİ BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Devletler, kendi bekaları için güvenliklerine özen göstermek zorunda
Devletler, kendi bekaları için güvenliklerine özen göstermek zorunda
HABİS BİRER UR OLAN TERÖR ODAKLARI SÖKÜLÜP ATILACAK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sağlık
3. Sayfa
Teknoloji
Magazin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar