1

Doğrudan 3. Lige çıkmalıyız

2

Bartın engeline takıldık

3

Şampiyonluk adım adım geliyor

4

Şamp… Kırıkkale

5

Şehit Murat Sıtkı Ortaokulu Birinci Oldu

6

Büyüksün Kırıkkale’m

7

U16’da şampiyon, Elit…Süper Ligin dikkat çeken ekibi, Kırıkkale´ye geliyor

11 YIL SONRA İLK KEZ KIRIKKALE´YE SÜPER LİG TAKIMI GELİYOR

11 YIL SONRA İLK KEZ KIRIKKALE´YE SÜPER LİG TAKIMI GELİYOR

Süper Ligin dikkat çeken ekibi, Kırıkkale´ye geliyor

Ziraat Türkiye Kupası birinci turunda deplasmanda Çubukspor Futbol AŞ.´yi 3-1, ikinci turunda da yine deplasmanda Çankaya Futbol Kulübünü 4-1 yenen ekibimiz Büyük Anadolu Kırıkkalespor, üçüncü turda Süper Ligin dikkat çeken ekibi Gazişehir Gaziantep FK ile eşleşti. Büyük Anadolu Kırıkkalespor, Ziraat Türkiye Kupası´nda 26 Eylül Perşembe günü kendi sahasında Süper Lig takımlarından Gazişehir Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek.

2007-2008 SEZONUNDA MKE KIRIKKALESPOR, GENÇLERBİRLİĞİ İLE KARŞILAŞMIŞTI

En son 2007-2008 sezonunda MKE Kırıkkalespor´la Türkiye Kupasında Süper Lig Takımı Gençlerbirliği´nin konuk olduğu şehrimizde, 11 yılın ardından yeniden bir Süper Lig takımını ağırlamanın heyecanı yaşanıyor. Büyük Anadolu Kırıkkalespor Kulüp Başkanı Ali Rıza Koçoğlu, "Kulüp, yönetimi ve Kırıkkale halkı olarak çok heyecanlıyız. Güzel bir ağırlama yapacağız. İyi bir oyunla bir üst tura çıkmayı hedefliyoruz. Çekilen bu kura şehrimize bir renk kattı" dedi.

?ŞEHRİMİZ, CANLI CANLI BİR SÜPER LİG TAKIMINI İZLEYECEK?

Teknik Direktör Hasan Basri Kara ise, "İlk iki turda Çubuk ve Çankaya maçlarında hem keyifli bir oyun vardı hem de güzel skorlar aldık. Üçüncü turda da Gazişehir Gaziantep ile oynayacağız. Keyif veren bir futbol oynamak istiyoruz. Şehrimize uzun bir aradan sonra Süper Lig takımının gelmesi de çok da güzel olacak. Şehrimiz, canlı canlı bir Süper Lig takımını izleyecektir. Bizim için bu iş keyif oldu. Keyfini de yaşamaya çalışacağız" diye konuştu.

?KIRIKKALE GÜZEL BİR FUTBOL ŞEHRİ?

Takım Kaptanı Uğur Kütük de Kırıkkale´nin güzel bir futbol şehri olduğunu kaydederek, şunları söyledi: " Ziraat Türkiye Kupası, BAL ekiplerine hem maddi hem keyif anlamında çok güzel şeyler katıyor. Üçüncü eleme turunda da Gazişehir Gaziantep´le eşleştik. Bizim için keyifli maç ve genç arkadaşlarımız için güzel bir deneyim olacak. Uzun süreden sonra Süper Lig takımını buraya getirmek heyecan verici olacak. İnşallah Kırıkkale Büyük Anadoluspor da önümüzdeki yıllarda güzel hedeflere ulaşacaktır ve biz de hedeflediğimiz profesyonel lige tekrar dönerek maç sayılarını artırmayı düşünüyoruz. Kupada Gazişehir Gaziantep´le eşleşmek bizim için büyük bir gurur ve onurdur. İnşallah güzel ve keyifli bir maç olacak."

(Kaynak: HÜRRİYET)