1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: sorun olmadan çözülüyor

Su, sorun olmadan çözülüyor

EKİPLER KESİNTİSİZ SU İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR

EKİPLER KESİNTİSİZ SU İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR

Su, sorun olmadan çözülüyor

Kırıkkale Belediyesi Fen İşlerine bağlı su ve kanalizasyon ekipleri 7/24 içme şebeke hattında oluşan arızalara hızla müdahale ederek patlakları gideriyor. Koronavirüsten etkilenen ekiplere takviye yapılarak arızalara daha etkin müdahale ediliyor.

Her yıl yaz aylarında artan su tüketimine bu yıl Koronavirüs salgını da etki etti. Önceki yıllara oranla bu yıl yaz aylarında Kırıkkale Merkezde su tüketiminde önceki yıllara oranla yüzde 50’nin üzerinde artış yaşandı. Su tüketiminde yaşanan artış içme suyu şebekelerinde de zaman zaman patlaklara yol açıyor. Basıncın yükselmesi yüzünden borularda meydana gelen patlaklara Kırıkkale Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler aralıksız müdahale ediyor.

Kırıkkale Belediyesi, artan su tüketiminin de tetiklediği su patlaklarına müdahale ederek vatandaşların kesintisiz su tüketimini sağlıyorlar. Ekipler vatandaşlar tarafından Kırıkkale Belediyesi Alo 185 çağrı merkezine bildirdikleri arıza ve su patlağı ihbarını aldıktan sonra sarfiyatın yüksek olduğu mahallerden başlayarak arızaları gidermeye çalışıyorlar. Bir taraftan arızaları gideren ekipler, şebekede eskimiş ve yıpranmış durumundaki boruları da yenileyerek vatandaşlara daha sağlıklı hizmet sunma gayreti sergiliyorlar.

Bu arada dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten Kırıkkale Belediyesi Fen İşleri Su arıza biriminin de etkilendiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre 15 kişiden oluşan gece ekibinden bir çalışanın Koronavirüs testinin pozitif olması sebebiyle, birlikte çalıştıkları tüm ekip yetkililerce karantina altına alındı. Bir ekibin tamamen karantina altına alınmış olması sebebiyle oluşabilecek aksaklıkları gidermek için dış birimlerden su arıza birimine takviye yapılarak çalışmalara devam ediliyor.

Koronavirüs tedbirlerinin çalışanlarını da olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle zaman zaman zorluk yaşadıklarını belirten Kırıkkale Belediyesi yetkilileri, “Amacımız vatandaşımıza en sağlıklı, hızlı ve kaliteli şekilde hizmet verebilmek. Bunun içinde ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu yıl anormal derecede artan su sarfiyatı şehir şebekesinde de zaman zaman patlak ve arızalara yol açmakta. Vatandaşlarımızın bu arızaları hissetmeden kısa sürede onarım ve yenileme çalışmalarımızı ekiplerimiz tamamlıyor. Zor şartlar altında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bütün personelimize teşekkür ediyoruz” dediler.


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi