1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI!

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü son günlerde, Kırıkkale Belediyesi su sayaçlarının donması tehlikesine karşı uyarılarda bulundu.

SAYAÇLARA SICAK SU DÖKMEYİN

Kırıkkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, don olaylarının etkili olduğu son günlerde su sayaçlarının korunması ve yapılmaması gerekenler hakkında açıklamada bulundu. Muslukların çok az bir miktar açık bırakılması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, donan su sayaçlarına kesinlikle sıcak su dökülmemesi, ateşle müdahalede edilmemesi gerektiği, bu tür yanlış müdahaleler sonucunda musluk ve su borularının patlamasına ve maddi hasarın yaşanmasına sebebiyet verileceği belirtildi.

TEDBİR ALINMALI

Kırıkkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Ersin Kaplan, havaların aniden soğumaya başladığı bu günlerde su sayaçları ve tesisatta donma olayları yaşandığını bu sebeple mağduriyetler oluştuğunu belirterek, “Vatandaşlarımız, sıkıntıya düşmemeleri için, su sayaçlarını ve açıkta bulunan su tesisatını ısı yalıtım malzemeleriyle kapatarak donmaya önlem almalılar. Muslukların çok az miktarda açık bırakılması da borularda yaşanacak donma olayının önüne geçecektir. Donan su sayaçlarına vatandaşlarımız kesinlikle sıcak su dökmemeli, ateş tutarak çözmeye çalışmamalılar, bu durum daha ağır sonuçlara yol açmaktadır” dedi.