1

DEVA’da Merkez İlçe Başkanı, Işıkoğlu

2

Tartışmalara son noktayı koydu

3

MHP’de kongreler başlıyor

4

Deva yöneticileri kamuoyuna tanıştırıldı

5

DEVA’da il yönetimi belirlendi

6

Altınışık güven tazeledi

7

Can, komisyon başkanvekili olduSosyal Medya Kanunu, meclis tatile girmeden yasalaşsın

ÖZTÜRK, SOSYAL MEDYA KANUNU KONUSUNDA ISRARCI

Sosyal Medya Kanunu, meclis tatile girmeden yasalaşsın

Sosyal medya platformlarında açılan sahte hesapların önlenmesine ilişkin geçen ay TBMM Başkanlığına kanun teklifi veren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, sosyal medyayla ilgili yasal düzenlemenin meclis tatile girmeden yapılması gerektiğini savundu.

Sosyal medya platformlarında açılan sahte hesapların önlenmesine ilişkin geçen ay TBMM Başkanlığına kanun teklifi veren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, sosyal medyayla ilgili yasal düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Öztürk, "Bizim teklifimiz var, AK Parti'nin hazırlayacağı bir teklif var. Bugünden tedbirimizi alalım. Bütün parti grupları desteklesin. Meclis tatile girmeden yasalaşsın istiyoruz" dedi.

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifinin sahibi olan Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ardından yeniden gündeme gelen sosyal medya düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı.

Öztürk, sosyal medya terörünün, MHP'nin gündeminde olduğunu belirterek, "Sadece MHP'nin gündeme getirdiği bir konu değildir. Bu konuda Türkiye'de her insan mağdur olabilmekte ve mağdur adayı olabilmekte. Son zamanlarda yaşanan bu sosyal medya terörü, kişisel itibar suikastı, devlet, hükümet aleyhine yürütülen algı operasyonları, bunların sayısı çoğaltılabilir. Sosyal medya kullanıcıları bunlardan kimisi troller, kimisi sahte hesap üzerinden gerçeğe aykırı sahte haber yaparak algı yürütüyorlar, kişilere hakaret ediyorlar, kişilere iftira atarak itibar kaybı yaşatabiliyorlar" dedi.

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, sosyal medyayla ilgili artık bir yasal düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Biz bir kanun teklifi hazırladık, sunduk. Sayın Genel Başkanımız da bu teklifin arkasında durduğunu ifade etti. Bu kanunun bir an önce çıkmasını defalarca ifade etti. Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir ifadesi var. 'Meclis tatile girmeden bu konunun kanunlaşıp çözülmesi'. Bu ifadeleri bizi oldukça ümitlendirdi.”

“Biz de Sayın Cumhurbaşkanının ifadeleri doğrultusunda AK Parti Grubu'nun da bir çalışma yapacağını, bizim kanun teklifimizle birleşerek yasalaşacağını ümit ediyoruz. Bu bir gereklilik, bunun kaçarı yok. Bugün bana yapılan itibar suikastı, yarın sana yapılabilir. Toplumun önde gelen insanlarına yapılıyor, bunu doğru bulmuyoruz.  Biz, 'sosyal medya tümüyle kapatılsın' demiyoruz. Biz diyoruz ki, birisi sosyal medya üzerinden bir şey paylaşacaksa, o da şayet suç teşkil ediyorsa, kişi işlediği suçun cezasını çeksin. Hesabın kime ait olduğunu bulalım ve Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) karşılığı varsa cezasını çeksin istiyoruz."

Facebook, Twitter gibi şirketlerin küresel olduğuna işaret eden Öztürk, "Türkiye'de bunların temsilcileri kimler, bilmiyoruz. Onlar da geliyorlar algı operasyonları yapıyorlar. Trollere zemin hazırlıyorlar. Onun için diyoruz ki bunun AK Parti, MHP ve CHP'si yok. Herkes bu tür saldırılara maruz kalabilir. Bizim teklifimiz var, AK Parti'nin hazırlayacağı bir teklif var. Bugünden tedbirimizi alalım. Bütün parti grupları desteklesin. Meclis tatile girmeden yasalaşsın istiyoruz" ifadelerini kullandı.