1

İYİ Parti’de ikinci Kuzucu dönemi

2

Sosyal Medya Kanunu, meclis tatile girmeden yasalaşsın

3

Bu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!

4

“Gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim!”

5

Kırıkkale, güzel işlere imza attı

6

Öztürk, polise “elektroşok yetkisi” istedi

7

Yahşihan'a 73 Milyon TL yatırımSırada “İnsansız Kara Aracı Fabrikası” var

KIRIKKALE, SAVUNMA SANAYİ MERKEZİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Sırada “İnsansız Kara Aracı Fabrikası” var

Son günlerde yeniden savunma sanayinin merkezi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Kırıkkale’de, Bomba Gövde Üretim ve Dolum Tesisinin ardından insansız kara aracının üretileceği fabrikanın da arsa tahsisi yapıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, “Türkiye'nin savunma sanayiine yönelik en büyük projelerinden bir tanesinde, biz de şehrimizin esnafını, sanayicisini bu şirkete katarak yer alacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 5 Şubat’ta Delice’de, “Türkiye’de ilk ve tek Silah Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kırıkkale’de. Buranın özellikle insansız kara araçları, tasarım ve üretim merkezi haline getirilmesi için Savunma Sanayii Başkanlığımız da çalışmalar yürütüyor. Ayrıca bir özel sektör firmamız tarafından Kırıkkale'ye F-16 ve SİHA Bomba Gövde Üretim ve Dolum Tesisi kuruluyor”  açıklamasının ardından Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası harekete geçmişti.

Oda tarafından, insansız kara aracının üretileceği fabrikanın kurulumu için “Kırıkkale Savunma Sanayi” adlı şirket kuruldu. Kurulacak fabrika için, Silah Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi de yapıldı.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırıkkale ziyaretinde müjdesini verdiği insansız kara aracı fabrikası için şirket kurduklarını, fabrika için de yer tahsisinin bugün yapıldığını belirtti. Varlı, “Şu an itibariyle arsa tahsisi yapılan yerde proje çalışmamız da devam ediyor. Makine ve silah parçası üretimiyle başlayıp, uzun vadede insansız kara taşıtı üretimini yapmayı planlıyoruz.”

“Bu konuda hem Ar-Ge çalışmamızı, hem üretim planlama çalışmamız devam ediyor. Türkiye'nin savunma sanayiine yönelik en büyük projelerinden bir tanesinde, biz de şehrimizin esnafını, sanayicisini bu şirkete katarak yer alacağız. Bu konuda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu proje tamamen Ticaret ve Sanayi Odası'nın elini taşın altına koymasıyla ortaya çıkan bir proje” dedi. Başkan Varlı, ana hedeflerinin Kırıkkale’yi savunma sanayi üssü yapmak olduğunu, bu konuda desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.