1

Her şey Kırıkkale için

2

Saran´dan 23 Nisan kutlaması

3

Sevgi Çocuklarıyla Konya Gezisi

4

AGD, dedelerini unutmadı

5

Kahraman Mehmetçiğin her zaman yanındayız

6

MYO Öğrencilerine ev sahipliği yaptık

7

Toprakları yok, üretim hakları yokSimetri Turizm Umre kafilesini uğurladı

Umre sezonunun başlamasıyla umre konusunda hareketlilik yaşanıyor. Kırıkkale'de işinde uzman Simetri Turizm Kırıkkale'den ilk Umre kafilesini dualarla kutsal topraklara uğurladı.

İLK KAFİLE YOLA ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde umreye gidecek umre yolcularına ilk seminer verilerek umrede karşılaşacakları güzellikler ve nasıl bir kutlu yolculuğa çıktıkları anlatıldı. Tabi olarak orada karşılaşabilecekleri sorunlarında anlatıldığı seminer yaklaşık üç saat sürdü.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

Simetri turizm yetkililerinin vermiş olduğu seminerde konuşan görevli hoca Umrecilere hitaben “Sizler güzel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Her Müslüman’ın gitmek isteyip, gitmeye can attığı ama çeşitli nedenlerle gidemediği bir şeyi Allah sizlere nasip etti. Bunun kıymetini bilip güzel değerlendirmek ve orada güzel ve doyurucu ibadet etmeniz ile ilgili bizler tüm imkânları sağlayacağız. Yapacağınız bu ibadetin her aşamasında sizlere bilgiler verilecek ve her gittiğiniz yer ve mekânlar sizlere ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Sizlerde bu ibadetin doyurucu olması için elinizden geleni yapmalısınız ki faydalı olsun” dedi.

UMRE, HAC’I KOLAYLAŞTIRIYOR

Simetri turizm yetkilileri “Hacca gitmeden umre yapmak haccı kolaylaştıracaktır. Hac sırası gelmesi günümüz şartlarında zordur. Bu nedenle vakti gelmişken umre yapmak o kutsal toprakları görmek ve hacca hazırlanmak çok önemlidir. Hacdan daha güzel nasiplenmek için çıkacağınız bu yolculukta rehberlerimiz sürekli yanınızda olacaktır. Rehberlerimize her türlü soruyu sorarak eksik kalmaması için tam faydalanmak için çekinmeyiniz. Bizlerin farkını simetri turizm farkını görmenizi istirham ediyoruz” dedi. Simetri Turizm firması daha sonra ilk umrecilerini Cumhuriyet meydanından dualarla uğurladılar.