1

SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI

2

BAKAN SOYLU ANNELER İLE GÖRÜŞTÜ

3

ESNAFIN SORUNLARI RAPOR EDİLDİ

4

"YA SEN" RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

5

BİZİM MÜCADELEMİZ BOZ TOPRAKLARIN YEŞERMESİ

6

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN İŞÇİLERİNE YÜZDE 20 ZAM

7

Cami cemaatine vaaz yerine AFAD eğitimi verildiAnahtar Kelimeler: SERTİFİKALI TOHUMA DESTEK

SERTİFİKALI TOHUMA DESTEK

Tarım alanında çalışmaların daha etkin ve yaygın hale gelmesi amacıyla çitçilere yönelik çeşitli destekler sürüyor. Bu kapsamda sertifikalı tohum kullanım desteği ödeme icmalleri yayınlandı.

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sertifikalı tohum kullanım desteği ödeme icmalleri il ve ilçe müdürlüklerinde askıya çıkarıldığını duyurdu. Müdür Sırrı Yılmaz, kurumlarının web sitesi üzerinden destek yapılacak tohum çeşitleri ve miktarlarının yer aldığını söyledi. Sertifikalı tohumun yerine göre en az yüzde 30 oranında verimin artabileceğini belirten Yılmaz, çiftçilerin toprak analizi yaptırıp, sertifikalı tohum kullanmaları halinde en az yüzde 30 oranında verimin arttığını söyledi.

Çiftçinin yeni çeşitler ile daha kaliteli ve yüksek verimli mahsul elde etmesini sağlamak olduğuna dikkat çeken Müdür Yılmaz, "Bu doğrultuda bir yandan yeni çeşitleri çiftçimize sunuyor bir yandan da süne gibi zararlılarla en etkin şekilde mücadele için çalışıyoruz. Buradan tüm çiftçilerimize tekrar seslenmek istiyorum. Toprak analizini yaptırıp, uygun yeni çeşitlerin sertifikalı tohumluklarını kullanarak mevcut verimde en az yüzde 30 oranında artış sağlamak mümkün.  Yılmaz, tüm ekilebilir alanların tarıma kazandırılmasının önemini belirtti.