1

Gerekirse istifa ederim, siyaseti bırakırım

2

Refah gelecek, yüzler gülecek

3

İttifak olarak hayalimiz üç, hedefimiz iki milletvekili

4

Türkiye bu sistemden Biran önce kurtulmalı

5

MHP’de sert tartışmalar

6

Asgari ücretliden vergi alınmasın

7

Kılıçdaroğlu’nun çay sohbeti mitinge dönüştüPekuz: “Üyelerimiz için mücadelemiz sürecek”

Üyelerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de özverili şeklide çalışma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını gerçekleştirdi.

Üyelerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de özverili şeklide çalışma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını gerçekleştirdi. Sendika Başkanı Yasin Pekiz, “Üyelerimiz için her alanda haklı mücadelemiz sürecektir” dedi.

HER ZAMAN SAHADAYIZ

Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını genel sekreter Latif Selvi’nin katılımıyla gerçekleştirdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda, üyeler için yapılan ce yapılacak olan çalışmalardan bahsedildi. Pekuz, kavga zemininde rekabet değil, rekabet zemininde hizmet yaklaşımıyla sendikal yola çıktıklarını ifade etti. Pekuz, “Rekabet zemininde hizmet sendikacılığı yapıyoruz. Bu nedenle, her geçen gün boy vererek üyelerimizin gururu, kamu görevlilerinin ve emeklilerinin de umudu olduk. Rabbime şükrediyorum böyle bir teşkilatın sorumluluğunu taşıdığımız için” şeklinde konuştu.

KONUSU DEĞİL, KARARI HÂLİNE GETİRDİK

“Bir önceki dönemlerde elde ettiğimiz kazanımlara ek olarak 87 kazanımı da kapsamını ve miktarını artırarak iyileştirdik. 134,84 olan toplu sözleşme ikramiyesini400 liraya çıkardık. Örgütlü olanlar 2022’nin sonunda yılda bin 600 lira, 2023 sonunda ise 2 bin lira daha fazla alacak maaşını. 3600 ek göstergeyi beş toplu sözleşmedir ‘bu masanın konusu değil’ dedikleri hâlde, biz bu dönem bunu masanın konusu değil, kararı hâline getirdik. Bu büyük bir adımdır. 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler ile ilgili çalışmaları bakanlıkla birlikte 2022 yılı içerisinde tamamlayacağız.”

BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYANLARA TEŞEKKÜR

Pekuz, “Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi’nin katıldığı İl Divan Toplantımızı gerçekleştirdik. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanımız Murat Şahin’e, Enerji Bir Sen Şube Başkanımız Mikail Başer’e, Büro Memur Sen Şube Başkanımız Ali Toprak’a, Kültür Memur Sen Şube Başkanımız Fazlı Altuntop’a, Birlik Haber Sen Şube Başkanımız Hakan Oluk’a, kurum temsilcilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.