1

SAYGILI ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

2

BELEDİYE’NİN VEKTÖRLE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

3

GECE GÜNDÜZ DENETİM

4

HUBUBAT TARLALARI YEŞERMEYE BAŞLADI

5

KISITLAMADA OLAN VATANDAŞLARIN MEZARLIKLARI TEMİZLENİYOR

6

YİH’TE BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7

VEFA DESTEK GRUPLARI İHTİYAÇLARI KARŞILIYORAnahtar Kelimeler: Patlamanın acısı yüreğimizde

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

3 TEMMUZ 1997…

3 TEMMUZ 1997…

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

3 Temmuz 1997’de Mühimmat Fabrikasında gelen patlamanın 23. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, böyle bir acının bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Kırıkkale’nin varoluş sebepleri arasında yer alan MKE’ye ait Mühimmat Fabrikasında 3 Temmuz 1997 tarihinde yaşanan patlama, Kırıkkalelilerin yıllarca unutamayacağı bir gün geçirmesine yol açmıştı.

Tüm Kırıkkalelilerin etkilendiği, 3 gün süreyle şehre girişin yasaklandığı 3 Temmuz patlamasının yıldönümünde bir anma mesajı yayımlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Şehrimizde meydana gelen ve tüm Kırıkkalelilerin etkilendiği patlamanın üzerinden 23 yıl geçmiş bulunuyor. Şehrimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini patlamalarda hayatını kaybeden işçi ve vatandaşlarımıza bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve hemşehrilerimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Aradan uzun yıllar geçmiş olsa da acıları hala yüreğimizdedir” dedi.

Yüzlerce kişinin yaralandığı, binlerce konutun zarar gördüğü MKE Mühimmat Fabrikası'nın İmla İşletmesi TNT Atölyesinde yaşanan patlama sonrası, devletimizin yaraların sarılması için büyük gayret gösterdiğini söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı, “Devletimiz patlamalar sonrası refleks göstermiş, vatandaşlarımızın gördüğü zararın giderilmesi için hızlıca hareket etmiştir. MKE de bir daha böyle büyük acıların yaşanmaması için kendi içinde yenilenmeye gitmiştir. 3 Temmuz 1997 MKE patlamalarının yıldönümünde, böyle bir acının ilimizde ve ülkemizin hiçbir yerinde bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.