1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: Parkta kitap keyfi

Parkta kitap keyfi

SALGIN DÖNEMİNDE GÜVENLİ KİTAP OKUMA ORTAMI

SALGIN DÖNEMİNDE GÜVENLİ KİTAP OKUMA ORTAMI

Parkta kitap keyfi

Kırıkkale Belediyesinin kitap okuma alışkanlığını artırmak için açılışını gerçekleştirdiği “Açık Hava Kütüphaneleri” kitapseverlere geniş bir seçenek sunuyor.

Kırıkkale’de kitap okuma alışkanlığını artırmak, kitapseverlerin parklarda kitap okumalarını sağlamak için Şehir Parkı ve Atatürk Parkında iki adet açık hava kütüphanesi açan Kırıkkale Belediyesinin bu hizmeti kitapseverler tarafından beğeni topluyor. Sadece yetişkinler için değil çocuklar için de birbirinden farklı eserlerin bulunduğu açık hava kütüphaneleri ailelere çocuklarıyla birlikte kitap okuma imkânı sunuyor.

Coronavirüsle mücadele döneminde açık hava kütüphanesinin ilgi gördüğünü belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Açık hava kütüphanelerimizle kitapsever çocuklarımız, kütüphanelere gitmeden parklarımızda istedikleri kitapları okuyabiliyor, burada kitap değiştirebiliyorlar. Böylelikle kitap okuma alışkanlığını artırmanın yapında paylaşma kültürünü de çocuklarımıza aşılamış oluyoruz” dedi.

Çocuklarını parklara getiren ailelerin açık hava kütüphanelerinden aldıkları kitapları keyifle okurken çocuklarının da güvenle parklarda oyun oynayabileceğini söyleyen Saygılı, “Hemşehrilerimiz, istedikleri kitabı alıp okuyor. Parkta okumaya başladığı kitabı evine götürüp okumaya devam edebiliyor. Kitap bittikten sonra ise getirip yenisini alıyor. Evde okuduğu kitaplarından başkalarının da faydalanmasını isteyenler ise kitap değiş tokuşu yapabiliyorlar” dedi.