Özel Kırçiçekleri fark yaratmaya devam ediyor
HER ŞEYİYLE DÖRTDÖRTLÜK
Tarih: 13.10.2019 02:12:21/ 1198okunma / 0yorum

Özel Kırçiçekleri fark yaratmaya devam ediyor

Okul Öncesi Eğitimi önemseyen, düşünen, araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen ve öğrenmeyi öğrenen nesillerin yetişmesini ideal edinen Özel Kırçiçekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılına hızlı bir giriş yaptı. Yusuf Çuvaloğlu, Fatma Zengin ve Nurettin Avan´ın kuruculuğunu yaptığı Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evi, Yenimahalle Adalet Caddesi 301. Sokak No: 14/A (Adliye Lojmanları ve Türk Metal Mustafa İlkokulu karşısında) tecrübeli kadrosuyla 25-66 aylık çocuklara yönelik eğitim hizmeti sunmaya devam ediyor.

HER ŞEYİYLE DÖRTDÖRTLÜK

Okul Müdürü Fatma Zengin, öğretmenler Hilal Erciyas Arslan, Kübra Berk Gür ve Aysun Abar´ın geçmiş yıllarda eğitim hayatına sunduğu tecrübeleri bu yıl da Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evinde bulunan çocuklara yansıyacağını beyan etti. 26-36 aylık, 37-47 aylık, 48-66 aylık yaş gruplarına uygun uyku odası, oyun ve etkinlik odaları, oyun bahçesi, mutfak ve yemek salonlarından oluşan kurum, 24 saat kamera sistemiyle de güvenlik altında. Kreşte kullanılan tüm eğitici ve öğretici oyuncak donatım malzemeleri TSE, AB standartlarında CE belgeli çocuk ve yetişkin insan sağlığına ve güvenliğine de uygun.

ON BEŞ KİŞİLİK SINIFLARDA EĞİTİM VERİLİYOR

Çocuklara kişisel gelişimleri boyunca ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandıracak olan Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evi, çocukların bireysel varoluşlarını gerçekleştirmelerini sağlayan öncü bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 15 kişilik sınıflarda İngilizce, tiyatro, dans, halk oyunları, drama, görsel sanatlar, el sanatları ve velilerin isteğine göre dini bilgiler ve Kur´an-ı Kerim dersleri de kurum tarafından sunuluyor. Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evinde ayrıca satranç, gezi ve müzik kulüpleri de bulunuyor.

MÜDÜRDEN VİZYON VE MİSYON BİLGİLENDİRMESİ

Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evi hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Fatma Zengin, Kreş ve Gündüz Bakım Evinin 4 sınıftan oluştuğunu ve 83 kişilik kapasitesi olduğunu ifade etti. Okul Müdürü Zengin, “Vizyonumuz, çocuklara kişisel gelişimleri boyunca, ihtiyaç duyacağı bilgi ve becerileri kazandırarak bireysel varoluşlarını gerçekleştirmelerini sağlayan öncü bir kurum olmak. Misyonumuz ise, okul öncesi eğitim kapsamında, 25-66 aylık çocukların tüm gizli güçlerini açığa çıkartarak potansiyelinin en üst noktasına kadar gelişmesini sürdürmelerine imkân sağlamaktır” dedi.

KİŞİSEL GELİŞİME DESTEK OLAN OKUL

Müdür Zengin, “Bu çerçevede okulumuzda büyüyen çocuklar, düşünen, araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen, öğrenmeyi öğrenen, ‘ben kendi problemlerimi çözebilirim´ yargısına ulaşan; yaparak ve yaşayarak öğrenen; paylaşmayı, yardımlaşmayı seven ve bundan mutlu olan; bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal yönden gelişmiş ve sağlıklı; millet, vatan, bayrak sevgisi gelişmiş, milli ve manevi değerlere sahip; sorumluluklarının farkına varan; sebep-sonuç ilişkisi kurabilen; kendini her ortamda rahat bir şekilde ifade edebilen; kendisi ve arkadaşlarıyla barışık olan çağdaş ve aydın bireyler yetiştirmek. Aynı zamanda tüm okul personelinin, velilerimizin ve çocuklarınızın Kırçiçeklerinde olmaktan mutluluk ve sevinç duyduğu farklı proje ve eğitimleri destekleyen, geliştiren bir okul olmaktır” diye konuştu.

TAM GÜN VE YARIM GÜN EĞİTİM SEÇENEKLERİ

Özel Kırçiçekleri Kreş Gündüz Bakım Evinin 25-66 aylık çocuklara eğitim vermekte olduğunun altını çizen Zengin, 25-36 aylık, 37-47aylık, 48-66 aylık yaş gruplarına uygun uyku odası, oyun ve etkinlik odaları, oyun bahçesi, mutfak ve yemek salonundan oluşmakta olup 24 saat kamera sistemiyle tüm alanların kontrol altında tutulduğunu belirtti. Zengin, sözlerine şöyle devam etti: “Yemekhanesinde çocukların gelişim ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte (sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı) 3 öğün yemek verilecek olup yemek listesi her ay düzenli olarak velilerimize gönderilecektir. 48-66 aylık yaş grubunda İngilizce dersi, sanatsal gelişimi destelemek adına tiyatro, dans, halk oyunları, drama, görsel sanatlar ve el sanatları dersi velilerin isteği ve uygun bulmaları durumunda dini bilgiler ve Kur´an-ı Kerim dersleri verilmektedir. Okulumuzda ayrıca satranç, gezi ve müzik kulüpleri bulunmaktadır. Eğitim-öğretim 08.00-17.30 saatleri arasında (tam gün ve yarım gün) 15 kişilik sınıflarda verilmektedir. Kreşimizde kullanılan tüm eğitici ve öğretici oyuncak ve donatım malzemeleri TSE, AB standartlannda, CE belgeli çocuk ve yetişkin insan sağlığına ve güvenliğine uygundur.”

“BİZE KATILMAYA NE DERSİNİZ?”

Öğrenci velilerine de seslenen Müdür Zengin, “Kurumumuz meraklı, incelemeyi, araştırmayı ve oyunu teşvik eden ortamlar yaratarak çocuğun yapısal özelliklerine gör ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olur ve yönlendirir. Her gelişim basamağında farklı yetenekleri ortaya çıkan çocuklarımızın bu yeteneklerini işleyerek özgüveni yerinde sosyal çocuklar yetiştirmek için çıkmış olduğumuz bu yolda emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Sizler de kendini eğitime adamış ve bu alanda öğrenmenin durmayacağına inanmış kadromuzla bu yolda bize eşlik etmeye ne dersiniz?” şeklinde konuştu.

“BİZE GÜVENİN, GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN”

Müdür Zengin, “Haydi gelin! Geleceğimizi, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızı hep birlikte keşfederek geleceğe hazırlayalım. Bize güvenin, gözünüz arkada kalmasın. Biz biliyoruz ki, çocuklarınıza bırakacağınız en büyük miras iyi bir eğitim ve öğretimdir. Geleceğin yetişkinlerini, büyük yürekleri eğitmenin yolu sevgiden geçer. Eliyle, diliyle başka çocuklara zarar vermeden sosyalleşerek, iletişim kurarak, paylaşmayı, yardımlaşmayı, hoşgörüyü, milli ve manevi değerleri öğrenen çocukları birlikte yetiştirelim” dedi.

Kaynak: PUSULA

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gelecek, onlara emanet
Gelecek, onlara emanet
7´DEN 70´E CUMHURİYET COŞKUSU
NPSAL, resimde de en iyiler arasında
NPSAL, resimde de en iyiler arasında
NACİYE PEHLİVANLI SARAN ANADOLU LİSESİ, BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Okullardan Türk Askerine selam
Okullardan Türk Askerine selam
ASKER SELAMI VERİP COŞKUYLA İSTİKLAL MARŞI OKUDULAR
Kendi yaptıkları aşurenin tadına doyamadılar
Kendi yaptıkları aşurenin tadına doyamadılar
FABRİKALAR ŞEHİT ÇAĞDAŞ TAMKOÇ ANAOKULUNDA RENKLİ ETKİNLİK
Kırıkkale Üniversitesinden üniversitelerarası teknoloji projesi
Kırıkkale Üniversitesinden üniversitelerarası teknoloji projesi
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE, 2023 EĞİTİM VİZYONU DOĞRULTUSUNDA STEM EĞİTİMİ VE ARDUINO İLE FİZİKSEL PROGRAMLAMA İSİMLİ PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“Minik Kalpler”in okul heyecanı
“Minik Kalpler”in okul heyecanı
MİNİK KALPLER, KIRIKKALE´DE ÖNEMLİ BİR MARKA
Final Okullarından uluslararası başarı
Final Okullarından uluslararası başarı
ULUSLARARASI MAKEX ROBOT TURNUVASINA FİNAL OKULLARI TAKIMLARI DAMGASINI VURDU
Türk kültürüyle yetişen hiçbir çocuk yıkılmaz
Türk kültürüyle yetişen hiçbir çocuk yıkılmaz
ÇOCUKLAR, BİR MİLLETİN GELECEĞİNİN EN ÖNEMLİ GARANTİSİDİR
Çevre içinse eğer, atıkları toplamaya değer
Çevre içinse eğer, atıkları toplamaya değer
HER TÜRLÜ ATIĞI TOPLUYORLAR
Bir oyuncak bir çocuk
Bir oyuncak bir çocuk
ÖZEL MASAL´DAN YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞIM PROJESİ
Meslek Lisesinden Türkiye´de bir ilk
Meslek Lisesinden Türkiye´de bir ilk
SERTİFİKALANDIRILAN KURSİYERLER İŞ SAHİBİ OLACAK
Rektör, Prof. Dr. Ersan Arslan oldu
Rektör, Prof. Dr. Ersan Arslan oldu
KÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Ersan Arslan atandı
49 bin 686 öğrencinin karne heyecanı
49 bin 686 öğrencinin karne heyecanı
ÖĞRENCİLER ÇALIŞARAK HAK ETTİLER
Azmin zaferi!
Azmin zaferi!
´KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMIŞ GİBİYİM´
Temiz okullar, beyaz bayraklarına kavuştu
Temiz okullar, beyaz bayraklarına kavuştu
OKULLARDA HİJYEN VE SAĞLIK ÖNEMLİ
Eğitimde Yeni Vizyon, Kırıkkale
Eğitimde Yeni Vizyon, Kırıkkale
GENÇLERİMİZİ YURTDIŞINA GÖTÜRÜYORUZ
Meslek Lisesi, Silah Fabrikasında
Meslek Lisesi, Silah Fabrikasında
MKE´NİN ARA ELEMAN İHTİYACINI ÇOK RAHATLIKLA KARŞILAYABİLECEK VASFA SAHİBİZ
Avrupa´da mesleki gelişimlerini artırdılar
Avrupa´da mesleki gelişimlerini artırdılar
YURTDIŞI HAYAL DEĞİL
Okumaya engel yok!
Okumaya engel yok!
ENGELLİ BABA KÜÇÜK KIZININ YARDIMIYLA OKUMA YAZMA ÖĞRENİYOR
Kırıkkale BİLSEM göğsümüzü kabarttı
Kırıkkale BİLSEM göğsümüzü kabarttı
AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI BÜYÜK ÇEKİŞMELERE SAHNE OLDU
Köy Enstitüleri 78 yaşında
Köy Enstitüleri 78 yaşında
TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNİN MİHENK TAŞI
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sağlık
3. Sayfa
Teknoloji
Magazin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar