1

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 21.00'DA BAŞLIYOR

2

46 SUÇTAN ARANAN ZANLIYI KIRIKKALE POLİSİ YAKALADI

3

MKE KURUMU SİLAH MÜZESİ İÇİN İHALEYE

4

MEMUR MAAŞ BÜTÇESİ YENİDEN DÜZENLENMELİ

5

KIRIKKALE YASAKLARA UYUYOR

6

HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ

7

KIRIKKALE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZAnahtar Kelimeler: FABRİKALAR DENETLENDİ

OSB VE FABRİKALAR DENETLENDİ

Kırıkkale’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sanayi bölgeleri başta olmak üzere, toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ile personel servislerinin denetimleri gerçekleştirildi.

Kentte, İçişleri Bakanlığının ek genelgesi doğrultusunda organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ile personel servislerine yönelik, Vali Yunus Sezer başkanlığında gerçekleştirilen denetimler, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere toplu işçi çalıştıran fabrika ve işletmelerde yapıldı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer denetimlerin, en kısa sürede normal hayata dönmek için yapıldığını belirterek, yeni genelge doğrultusunda ilde kontrollerin yapıldığını söyledi. Genelge doğrultusundaki denetimlerin hafta sonuna kadar süreceğini dile getiren Vali Sezer, “Amacımız en kısa sürede normal hayatımıza dönmek. Çok ciddi emek veren personellerimiz var. Emek verenler ve onlara destek olanlara teşekkür ediyorum. Çünkü bu salgınla başka türlü baş edemeyiz. Bu ancak hep birlikte mücadelemizle mümkün olacak”

Öte yandan Kırıkkale Belediyesi ise İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi gereğince 81 ilde 7 gün boyunca süren korona virüs denetimleri kapsamında Zabıta Ekipleri il genelinde kafe, restoran gibi yeme içme mekanlarının yanı sıra şehirler arası ve şehir içi yolcu taşımacılığı yapılan araçlarda denetim yaptı.