1

KÜSTAHLIĞI PROTESTO EDİYORUZ

2

HER ZAMAN KIRIKKALESPOR'UN YANINDAYIZ

3

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

4

HAYDİ SENDE BİSİKLETİNİ ALAN TURKUAZ BİSİKLET YOLUNA GEL

5

KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA

6

KATI ATIK VE YEŞİL VADİ SU BİRLİĞİ TOPLANDI

7

OSMAN DURMUŞ İÇİN TBMM’DE TÖREN DÜZENLENDİAnahtar Kelimeler: ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "Eğitime Engel Yok Projesi" kapsamında kentteki bazı öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet dağıttı.

Kıırkkale Valiliği tarafından hayata geçirilen "Eğitime Engel Yok Projesi" kapsamında Vali Sezer ve beraberinde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile birlikte öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet hediye edildi. Ziyaret ettiği öğrencilerle bir süre sohbet eden Sezer, yaşanabilecek sorunlarla ilgili olarak kurulan koordinasyon merkezi hakkında öğrenci ve velilere bilgi verdi.

Yaşanan bütün sıkıntıları hep beraber geride bırakacaklarını belirten Sezer, süreci çok iyi bir şekilde değerlendirip en kaliteli eğitimi vermeye çalışacaklarını ve öğrenci ve velilerdeki tüm kaygının giderileceğini aktardı.

Sezer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu yeni bir süreç olduğu için eğitimle ilgili olarak herhangi bir aksaklık olmasın, çocuklarımız bu sürece kolayca adapte olsunlar diye Kırıkkale Valiliği olarak Milli Eğitim koordinesinde ilçelerimizde kaymakamlıklarla beraber uzaktan da olsa "Eğitime Engel Yok" diye bir proje başlattık. Buradaki muradımız şudur. Hangi çocuğumuz olursa olsun, hangi öğrencimiz olursa olsun herhangi bir sıkıntısında koordinasyon merkezine ulaşmaları. Uzaktan eğitimle ilgili ve diğer alanlarla ilgili karşılaştıkları sıkıntıları hemen bildirmeleri, rehberlik öğretmenleri ve bilişimle ilgili öğretmenlerimiz görev almaktalar. Aynı zamanda da çocuklarımızın evlerine ziyaret edilerek, salgınla ilgili kurallara da uyarak onları da birebir görüp sorun yaşayıp yaşamadıklarını bu süreçte görme imkanımız olacak. İnşallah önümüzdeki dönemi çok iyi bir şekilde değerlendirip bu dönemde eğitimle ilgili verebileceğimiz en kaliteli eğitimi vermeye çalışacağız. Bu süreçte koordinasyon merkezinde öğretmenlerimiz, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın hepsi el ele birlikte olacaklar. Gönüller bir olsun. Devletimiz büyük. Yaşadığımız bütün sıkıntıları inşallah hep beraber geride bırakacağız."