1

RAMAZAN AYI HUZURA VESİLE OLSUN

2

PARKİNSON HAREKET BOZUKLUĞU İLE BAŞLAR

3

11 KİŞİYE 31 BİN 927 TL CEZA

4

DERNEK BİNASINDA KUMAR OYNADILAR

5

ALT GEÇİT AKTİF HALE GETİRİLDİ

6

VALİ SEZER ÇALIŞTAY’A KATILDI

7

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEMüze projesine mimarlar odasından destek

Müze projesine mimarlar odasından destek

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı´nın teklifiyle Merkez Endüstri Meslek Lisesi etrafındaki eski atölyelerin yıkarak okul binasının Etnografya Müzesine dönüştürülmesi projesine bir destekte Mimarlar Odasından geldi.
Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası önünde bir basın açıklamasında bulunan Mimarlar Odası Kırıkkale İl Temsilcisi İsmail Karakuş, etnografya müzesine şehrin ihtiyacı olduğunu, müzesi olmayan nadir illerin başında geldiğini söyledi. Kırıkkale´nin şehirleşmesindeki ilk binalarından birisi olan Meslek lisesi binasının müzeye dönüştürülmesiyle eski binanın daha uzun ömür ayakta kalacağına inandıklarını belirten İl Temsilcisi Karakuş, ?Kırıkkale´de tescili tek binamız. Tescilli binamız müzeye dönüştürülürse daha uzun yıllar ayakta kalacaktır. Türkiye´de müzesi olmayan 5 ilden birisiyiz. Şehrimizde müze dolmadığı için tarihi eserlerimizi Ankara´ya gönderiyoruz ve biz bu eserlerden mahrum kalıyoruz. Bu yüzden taş binanın müze olmasını destekliyoruz? ifadesini kullandı.
Taş bina dışında bulunan ek binaların açık sergi alanı ve yeşil alan olmasını beklediklerini belirten İl Temsilcisi Karakuş, ?Özellikle okulumuzun bulunduğu bölgenin büyük bölümü bina. Bu bölgenin nefes alması için taş binanın müzeye dönüştürülmesinin ardından çevrede bulunan bina yerlerinin açık sergi alanı ve yeşil alan olarak değerlendirilmesini istiyoruz. Çünkü şehrimizin merkezinde yeşil alana ihtiyacımız var. Bu konuda Valimiz ve Belediye Başkanımız ile görüşeceğiz. Burada bir metre kare dahi inşaat yapılmasına karşıyız. İstenildiği takdirde Mimarlar Odası Kırıkkale İl Temsilciliğindeki bütün mimar arkadaşlarımız gönüllü olarak proje desteği verecektir? dedi.