1

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

2

Ülke savunmasına Kırıkkale’den bir hizmet daha

3

Düğün Salonlarına Zabıta Denetimi

4

Karakeçili’de Korona Tedbiri

5

Sulakyurt’a maşallah

6

Yahşihan Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor

7

Durum normal...Anahtar Kelimeler: kabuk değiştiriyor

MKE kabuk değiştiriyor

MKE ÖZELLEŞMEYECEK, ÖZEL SEKTÖR MANTIĞIYLA ÇALIŞACAK

MKE ÖZELLEŞMEYECEK, ÖZEL SEKTÖR MANTIĞIYLA ÇALIŞACAK

MKE kabuk değiştiriyor

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun özelleşmeyeceğini ama özel sektör mantığıyla çalışacağını söyleyen Genel Müdür Yasin Akdere, "MKE kabuk değiştiriyor" dedi. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun Kırıkkale’deki sosyal tesislerinde gazetecilerle bir araya gelen Akdere, MKE’nin 5,56-203 milimetre arasındaki tüm kalibrelerde silah ve mühimmatı tek çatı altında üretme kabiliyetine sahip dünyadaki tek kuruluş olduğunu vurguladı.

ÜRETİM YETENEĞİ OLDUKÇA YÜKSEK

Bu çalışma kapasitesi ve yeteneğiyle gurur duyduklarını ifade eden Akdere, şöyle konuştu: “Kurumumuz şu anda güvenlik güçlerimizin ihtiyaç duyduğu farklı kalibredeki mühimmatları; obüs, tank, havan ve topçu roketi mühimmatlarını; MK serisi ve nüfuz edici bombaları, güvenlik güçlerimizin envanterinde bulunan MPT-76, MPT-55, G-3, MP-5 ve MG-3 gibi çeşitli piyade ve makineli tüfekleri; Altay tankına, Korkut hava savunma sistemine, T-155 Fırtına ve Panter obüslerine ait silah sistemlerini üretme kabiliyetine sahiptir. Değişik tipteki havan ve roket sistemleri ve mühimmatlı sevk barutlarını ve patlayıcıları üretebilen yetkinliktedir.”

MKE, KENDİ İÇERİSİNDE DİNAMİK BİR YAPIYA KAVUŞACAK

MKE’nin özelleşeceği iddialarına ilişkin açıklama yapan Akdere, böyle bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayarak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da önceki günlerde TBMM’de bunun altını çizdiğini hatırlattı. Akdere, “MKE özelleşmeyecek ama özel sektör mantığıyla çalışacak. MKE kabuk değiştiriyor ve kurum kendi içerisinde dinamik bir yapıya kavuşacak. Beklentilere daha hızlı, kaliteli, verimli ve maliyet açısından kabul gören bir dünya markası olarak yoluna devam edecek” diye konuştu.


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi