1

İYİ Parti’de ikinci Kuzucu dönemi

2

Sosyal Medya Kanunu, meclis tatile girmeden yasalaşsın

3

Bu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!

4

“Gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim!”

5

Kırıkkale, güzel işlere imza attı

6

Öztürk, polise “elektroşok yetkisi” istedi

7

Yahşihan'a 73 Milyon TL yatırımMKE satılmayacak, özelleştirilmeyecek!

?MKE, SAVUNMA SANAYİ SİSTEMİNDE ÖNEMLİ BİR KURUM?

MKE satılmayacak, özelleştirilmeyecek!

Makine Kimya ile ilgili bilgi kirliliği olduğunu ifade eden AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Türkiye´nin yerli ve milli silahlarının üretildiği Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a bir rapor sunulduğunu belirterek, ?Makine Kimya kesinlikle satılmayacak, özelleştirilmeyecek. Makine Kimya üzerinden siyaset meclisine soyunmak, siyaset üretmek Makine Kimyamıza ve Kırıkkale´mize zarar verir" dedi.

?MKE, SAVUNMA SANAYİ SİSTEMİNDE ÖNEMLİ BİR KURUM?

Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKE) savunma sanayi sisteminde önemli bir kurum olduğunun altını çizen Can, "Türkiye´mizin, Kırıkkale´mizin, memleketimizin göz bebeği ve savunma sanayi sisteminde önemli bir kurum. Kırıkkale´yi kuran bir kurum da desek yanlış olmaz. Yeni bir yasayla Makine Kimya inşallah hareket alanı geniş, hazineye bağlı bir şirket olarak atılımını, altyapısını, modernizasyonunu tamamlayacak.?

?MKE´NİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ?

?Sağda solda Makine Kimya ile ilgili bilgi kirliliği var. Kesinlikle Makine Kimya satılmayacaktır, özelleştirilmeyecektir. Makine Kimya üzerinden siyaset meclisine soyunmak, siyaset üretmek Makine Kimyamıza ve Kırıkkale´mize zarar verir. Makine Kimya 1950´lerde anonim şirket olarak kurulduysa da bugünün şartlarına cevap verebilecek hukuki altyapıya kavuşması için gerekli çalışmalar başlatıldı? diye konuştu.