MKE Kurumu Genel Müdürlüğünü Kırıkkale´ye getireceğiz
KILIÇDAROĞLU, KENDİSİNE YÖNELTİLEN SORULARI YANITLARKEN YILLARDIR KONUŞULAN ANCAK BİR SONUÇ ALINAMAYAN MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONUSUNDA NET KONUŞTU
Tarih: 19.6.2018 01:25:51/ 1346okunma / 0yorum

KILIÇDAROĞLU, KENDİSİNE YÖNELTİLEN SORULARI YANITLARKEN YILLARDIR KONUŞULAN ANCAK BİR SONUÇ ALINAMAYAN MKE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONUSUNDA NET KONUŞTU

MKE Kurumu Genel Müdürlüğünü Kırıkkale´ye getireceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kırıkkale´de düzenlenen salon toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, MKE Kurumunun geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, MKE Genel Müdürlüğünün Kırıkkale´ye taşınması konusundaki bir soruya ise, “Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı, biz de iktidar olursak MKE Genel Müdürlüğünü Kırıkkale´ye getiririz, söz” diye karşılık verdi.

ANADOLU´YU AYAĞA KILIÇDAROĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen salon toplantısına katılmak üzere Kırıkkale´ye geldi. Kırıkkale girişinde İl Başkanı Onur Yüksel Bozdoğan, Milletvekili adayları Av. Ahmet Önal, Güllü Aykut ve Umut Çoşgun, eski Milletvekili Halil Tiryakı ile partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, Diva düğün salonuna gelerek buruda Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri Sendika Başkanları ve Muhtarlar ile bir araya geldi. Diğer Millet İttifakında yer alan siyasi partilerin de temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu öncelikle Kırıkkale´nin genel durumu konusunda sürekli göç eden il olmasının nedenlerinden söz etti. Kılıçdaoğlu parti olarak Anadolu´nun içinin boşaltılmasına razı olmadıklarını bunun için Kırıkkale´nin de şaha kalkması gerektiğini belirerek “Anadolu´yu ayağa kaldırmalıyız” dedi.

ADALETİN OLMADIĞI DEVLET AYAKTA DURAMAZ

 Konuşmasına adet vurgusu yapan Kılıçdaroğlu adaletin olmadığı devletlerin ayakta durma şansının olmadığını söyledi Kılıçdağlu, "Adaletin olmadığı devlet, ayakta duramaz. Bir kişinin suçlu olup, olmadığına sadece ve sadece hâkim karar verir. Avukat, savcı karar veremez. Siyasetçi, bir kişiyi baştan suçlu ilan ederse orada adalet yoktur. Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım" dedi. 

KIRIKKALE´NİN NÜFUSU NİÇİN DÜŞTÜ?

Yoğun katılımdan dolayı memnuniyetini ifade eden Kılıçdaroğlu, Kırıkkale´nin önemine değinerek, kentin nüfusunun 350 binden 250 bine düştüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu, "Kırıkkale´yi bu hale getiren partiye oy verdiniz arkadaşlar. Hani ´Türkiye şöyle büyüdü, böyle büyüdü´. Kırıkkale niye nasibini almıyor? Sizin ne günahınız var? Bu seçim, sıradan bir siyasi parti seçimi değil. Önümüzde iki seçenek var. Ya demokrasiden yana oy kullanacağız ya da dikta yönetimi için oy kullanacağız. Demokrasi istiyorsanız ´millet ittifakı´ orada. Tercih, milletin tercihi. Kırıkkale artık emekli kenti. Yüzde 80´i emekliden oluşuyor" diye konuştu.

BENİM HİÇ BİR BİREYSEL DERDİM YOK

Anadolu´nun şaha kaldırılması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Fabrika kurmamız lazım. Gençler işsiz. Anadolu´dan kalkıyorlar; en yakın Ankara, İstanbul, İzmir´e gidip, hayata tutunmaya çalışıyorlar. Bizim ´Merkez Türkiye´ projesinin temelinde bu yatıyor. Kim yerini, yurdunu bırakıp gitmek ister. Anadolu´nun şaha kalkması için yeni bir hamle başlatılması lazım. Ben bazen sitem ediyorum, haklıyım. Doğruları söylüyorum; çünkü bu milleti seviyorum. Benim hiçbir bireysel derdim yok; ama ben bu ülkede yaşıyorum. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemiyorum. Her evde huzur olmasını istiyorum; ama bunlar yoksa benim de sitem etmeye hakkım var. Kırıkkale´de fabrikalarda 20 bin kişi çalışıyordu şimdi bin 800 kişi çalışıyor. Bunu hepimizin düşünmesi lazım" dedi.

´TÜRKİYE´DE 10 KİŞİ BİLİYORSA BİRİ BENİM´

Önceki seçimde emekliler için ´Emeklilerin huzurlu iki bayram geçirmesi lazım´ dediğini hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Kıyameti kopardılar, ´Nereden bulacaksın?´ dediler. Ben 27 yılımı maliyede geçirdim. Bu benim uzmanlık alanım. Vergi nasıl toplanır, para nasıl harcanır; bunu Türkiye´de 10 kişi biliyorsa biri benim. Ama sağ olsunlar, emekliler, iktidara oy verdi. Fakat ben şimdi bugünlerde bir şey dillendiriyorum. Bugün 1 milyon 644 bin kişi, 1500 lira altında maaş alıyor. 300, 600 lira alan var. Sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü. ´Millet ittifakı´ parlamentoda çoğunluğu aldığında, Sayın Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda emekli maaşı en düşük 1500 lira olacak. Şimdi uyanma zamanı, değişim, dönüşüm zamanı. CHP´li belediyelerde asgari ücret 1500 lira oldu. Yine sözüm söz, asgari ücret 2 bin 200 lira olacak."

ŞEHİT VE GAZİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ

Salonda şehit ve gazi yakınlarının bulunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Şehitler hepimizin şehididir. Şehit üzerinden siyaset yapılmaz. Şehitler, yakınları ve gaziler arasında ayrım yapılırsa bu ayrılığı yapanlar açık ve net söylüyorum vatan hainleridir. Şehitler ve gaziler arasında ayrım yapılmaz. Her şehidimizin başımızın üstünde yeri vardır. Her gazimizin başımızın üstünde yeri vardır. Ama şehitleri ayırmak, birisine az, para birisine fazla para vermek, birisine başka imkânlar sağlayıp, diğerlerine o imkânları sağlamamak gibi bir ayrımcılık bizim geleneğimizde, inancımızda yoktur" dedi.
ADALET İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM
Türkiye´de herkesin adalete ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Adaletin olmadığı devlet ayakta duramaz. Bir kişinin suçlu olup olmadığını kim belirler? Bir kişinin suçlu olup olmadığına sadece ve sadece hâkim karar verir. Avukat, savcı karar veremez. Ancak ama ancak dünyanın bütün demokrasilerinde hâkim karar verir. Ama siyasetçi bir kişiyi baştan suçlu ilan ederse orada adalet yoktur. Bunun, şunun için ifade ediyorum. 33 ere 7 kez ömür boyu müebbet hapis cezası verildi. Er; komutan değil, general değil. Komutanın emri tartışılır mı? Askerlikte tartışılmaz. Komutan emir verir, siz o emre uyarsınız. Komutan talimat vermiş ´Dışarı çıkın´, er dışarı çıkmış. Siz 33 ere ömür boyu 7 kez müebbet hapis cezası veriyorsunuz. Cezayı vereceksen komutana vereceksin. 1 milyondan fazla mağdur aile var. Bütün mağdur ailelere sesleniyorum. Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım" diye konuştu.

ONURUN VARSA GÖREVİ BIRAKIRSIN

Konuşmasında, sosyal paylaşım sitesi Twitter´dan siyasi açıklama yaptığını belirttiği Danıştay üyesine tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 
"Danıştay´da bir bayan hâkim, siyasi tweet atıyor. Kimin için? Muharrem İnce´yi eleştirmek için atıyor. Sen hâkimsin? Senin siyasetle ne ilgin var? Kendisine çağrı yaptım. Onuru, erdemi, insansan, adalete inanıyorsan hâkimlikten derhal istifa et. Hala istifa etmiyor. Kırıkkale´den sesleniyorum. Sen istifa etmediğin sürece sana ´Onursuz bir hâkim Danıştay´da görev yapıyor´ diyeceğim. Hâkimin siyasi kimliği mi olur Allah aşkına? Hâkim hâkimdir. Yarın diyelim ki Sayın Muharrem İnce´nin bir davası o mahkemeye düştü. Hâkimin görüşü belli. Gözü kapalı mahkûmiyetine karar verecek. Bu hâkim kardeşime yine sesleniyorum. Senin onurun varsa o görevi bugün derhal öğleden sonra bırakırsın. Onurun varsa onurun."

MKE KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ GETİRECEĞİZ

Kılıçdaroğlu konuşmasının toplantının basına kapalı bölümünde İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ´ın yönetiminde karşılıklı soru cevap şeklindeki bölümde STK temsilcileri, sendikacılar ve muhtarlarla parti temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Yaklaşık bir saat süreyle devam oturumda Kılıçdaroğlu´na özellikle Kırıkkale ile ilgili önemli sorular yöneltildi. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı´nın MKE Genel Müdürlüğünün ve diğer bazı Kamu Kurum müdürlüklerinin Kırıkkale´yle taşınması konusundaki soruyu karşılık Kılıçdaroğlu MKE Kurumunun Türkiye´nin ilk ve tek Silah Sanayi olduğunu MKE Kurumunu bu nedenle önemsediklerini belirterek “Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olursa, bizde iktidar olursak söz veriyorum MKE Genel Müdürlüğünü buraya getiririz” diye karşılık verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca diğer tüm sorulara olumlu karşılık vererek iktidar olmaları halinde Türkiye´nin yüzünün güleceğini söyledi.

HABER-FOTO: Murat Karadağ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HANİ YERLİ VE MİLLİYDİNİZ?
HANİ YERLİ VE MİLLİYDİNİZ?
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Haydar Albayrak Cuma Namazı sonrasında Nur Camii´nde cemaate aşure ikramında bulundu. Albayrak´ın aşure yapımında Kırıkkale esnafları yerine Ankaralı bir firmayı tercih etmesi dikkatlerden kaçmadı.
Kırıkkale´mizin hayrına olan her şeye destek olacağız
Kırıkkale´mizin hayrına olan her şeye destek olacağız
“11 BAKANLIĞA YAZILI SORU ÖNERGESİ VERDİM”
Doğan, Önal´ın danışmanı oldu
Doğan, Önal´ın danışmanı oldu
CHP MİLLETVEKİLİ AHMET ÖNAL´IN DANIŞMANI BELLİ OLDU
Saygılı her zaman halkın içinde
Saygılı her zaman halkın içinde
ESNAFLARLA SOHBET ETTİ
Gelişme ve büyümede Kırıkkale´nin önü açık
Gelişme ve büyümede Kırıkkale´nin önü açık
SAYGILI, HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ YAPTI
Yılmazer´e Ankara´da önemli görev
Yılmazer´e Ankara´da önemli görev
YILMAZER, ANKARA İL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Önce kurucu il başkanı, ardından 100 kişi birden istifa etti
Önce kurucu il başkanı, ardından 100 kişi birden istifa etti
İYİ PARTİ´DE YAPRAK DÖKÜMÜ
MKE için getirilen her projenin takipçisi olacağım
MKE için getirilen her projenin takipçisi olacağım
ÖZTÜRK, SEÇİM ÖNCESİ GİBİ ZİYARETLERDE BULUNUYOR
Oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim
Oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim
ÖZTÜRK, TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR
Öztürk, yine Kırıkkale sokaklarını arşınlıyor
Öztürk, yine Kırıkkale sokaklarını arşınlıyor
VATANDAŞTAN OLUMLU TEPKİ
Öztürk´e düğünde sanatçı sürprizi
Öztürk´e düğünde sanatçı sürprizi
“ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN KARDEŞİDİR”
Öztürk, hacı adaylarını uğurladı
Öztürk, hacı adaylarını uğurladı
BİZİM ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ OLMUŞTUR
Anavatan, bir farkındalık oluşturacak
Anavatan, bir farkındalık oluşturacak
ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI İBRAHİM ÇELEBİ BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Devletler, kendi bekaları için güvenliklerine özen göstermek zorunda
Devletler, kendi bekaları için güvenliklerine özen göstermek zorunda
HABİS BİRER UR OLAN TERÖR ODAKLARI SÖKÜLÜP ATILACAK
İşçilerin haklarını sonuna kadar savunacağım
İşçilerin haklarını sonuna kadar savunacağım
CHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ AHMET ÖNAL, TIPKI SEÇİM ÖNCESİNDE OLDUĞU GİBİ GEZİ VE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
MKE ile ilgili önemli çalışmalar yapılacak
MKE ile ilgili önemli çalışmalar yapılacak
CHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ TBMM SAVUNMA SANAYİ KOMİSYONU ÜYESİ AV. AHMET ÖNAL HASTANEDE YATAN HASTALARI ZİYARET ETTİ
MKE´nin sorunlarını meclise taşıyacağım
MKE´nin sorunlarını meclise taşıyacağım
KENDİSİNİ ZİYARETE GELEN MKE İŞÇİLERİNİN SORUNLARINI DİNLEYEN CHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ AVUKAT AHMET ÖNAL İŞÇİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Öztürk, deprem simülasyonuna katıldı
Öztürk, deprem simülasyonuna katıldı
ALLAH DEPREMLERDEN KORUSUN
Bu yaratıkları da en ağır şekilde cezalandırmak boynumuzun borcudur
Bu yaratıkları da en ağır şekilde cezalandırmak boynumuzun borcudur
MİNİK KUZULARA SALDIRANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM
Her daim ulaşılan olacağız
Her daim ulaşılan olacağız
BİZLER ANKARA´DA KİMSESİ OLMAMANIN NE OLDUĞUNU BİLEREK GELDİK
Güvenlik güçleri dışında kimse silah taşımamalı
Güvenlik güçleri dışında kimse silah taşımamalı
CHP İL BAŞKANI AV. ONUR YÜKSEL BOZDAĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜĞÜNLERDE SİLAH ATILMASINI ÖNLEMEK AMACIYLA BAŞLATILAN PROJEYİ SONUNA KADAR DESTEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sağlık
3. Sayfa
Teknoloji
Magazin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar