1

Kırıkkale'de “toplu asker uğurlaması” yasaklandı

2

Bakan Yardımcısı Erdil, Koronavirüs denetimi yaptı

3

Lütfen, tekrar başa dönmeyelim!

4

Pilot uygulama Kırıkkale’de

5

“En yüksek düzeyde” trafik denetimi

6

Tünelin ucundaki ışığı gördük

7

Bayramda 162 bin personel görev alacakAnahtar Kelimeler: Millet iradesinin üstünde yoktur

Millet iradesinin üstünde güç yoktur

KIRIKKALE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SAYGILI’NIN 15 TEMMUZ MESAJI

KIRIKKALE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SAYGILI’NIN 15 TEMMUZ MESAJI

Millet iradesinin üstünde güç yoktur

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, demokrasimize yönelen saldırıyı aziz milletimizin güçlü iradesi, cesareti ve ferasetiyle boşa çıkardığını vurgulayarak, “Millet iradesinin üzerinde güç yoktur” dedi. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yayınladığı mesajında, tüm ülkede olduğu gibi 15 Temmuz gecesi Kırıkkale’de de destan yazıldığını belirterek, “O makûs gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘milletimizi şehirlerinin meydanlarına davet ediyorum’ çağrısına ilk kulak veren şehirdir Kırıkkale. 15 Temmuz gecesi tüm ülkemizde olduğu gibi demokrasiye sahip çıkarak kahramanlığımızı bir kez daha dosta ve düşmana gösterdik” ifadesini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine yuvalanan hain terör örgütü FETÖ üyelerinin gerçekleştirmeyi planladığı darbe girişiminin milletin zaferiyle bertaraf edildiğini söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar. Fakat milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmadı ve meydanları darbecilere bırakmadı” ifadelerine yer verdi.

Saygılı mesajını şöyle tamamladı: “Hain darbe girişimine karşı toplumun tüm kesimlerinin verdiği ortak demokratik tepki ve mücadelenin öneminin altını çizerken, darbe girişimini gerçekleştirenleri ve destek verenleri bir kez daha lanetliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi