1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıGalip Ateş
2.07.2020 10:41:52
Eski sanayi taşınıyor misali buda sürer bi 10 sene..

Millet Bahçesi Kırıkkale’ye Değer Katacak

KIRIKKALE, ÇEVRE İLLERİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

KIRIKKALE, ÇEVRE İLLERİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Millet Bahçesi Kırıkkale’ye Değer Katacak

Kırıkkale’nin yeşile doyacağı Millet Bahçesi için ihale Ankara’da gerçekleştirildi. İhaleye 34 firmanın katıldığını belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Millet Bahçesine ilginin yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Mülkiyeti Kırıkkale Belediyesine ait 450 bin 909 metrekare alana kurulacak olan Millet Bahçesinin Projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılıp TOKİ tarafından da ihalesi yapıldı. Celal Bayar Parkına kurulacak olan Millet Bahçesiyle ilgili olarak değerlendirmede bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Projeye desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Kırıkkale’mizin çehresini değiştireceğine inandığımız Millet Bahçemiz için ilk adım olan ihale aşaması geçildi. İhaleye 34 firmanın katılmış olması, Kırıkkale’mize farklı bir hava katacak olan Millet Bahçemize verilen değerin göstergesi. Bu ilgi bizleri mutlu etti” dedi.

Millet Bahçesinin hayata geçmesiyle birlikte Kırıkkale’de kişi başına düşen yeşil alanın artacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Millet Bahçesiyle Kırıkkale’mizin sosyal hayatının renginin değişecek. Ankara’nın yanı başında içerisinden Kızılırmak’ın geçtiği Millet Bahçesi manzarasıyla da eşsiz olacak” dedi. Millet Bahçesi Projesi, içerisinde barındıracağı yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş, koşu parkurlarıyla, bisiklet yoluyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak. Çocuk oyun alanlarının ve bitki müzesinin olacağı Millet Bahçesinde 15 bin ağaç ve yeşil alanlar yer alacak. Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı Millet Bahçesinde tema bahçeleri ve çiçekli bitkilerle buluşacak vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek. Kırıkkale Millet Bahçesinin 400 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.