1

İYİ Parti’de ikinci Kuzucu dönemi

2

Sosyal Medya Kanunu, meclis tatile girmeden yasalaşsın

3

Bu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!

4

“Gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim!”

5

Kırıkkale, güzel işlere imza attı

6

Öztürk, polise “elektroşok yetkisi” istedi

7

Yahşihan'a 73 Milyon TL yatırımkaleli
19.03.2019 10:06:55
Allah için bi kaç kitap alıp oku, müzeleri gez. Yaşlılarınla sohbet et ve onları dinle. Türki Cumhuriyetleri ziyaret. Çanakkale Muharebeleri bizim bağımsızlık mücadelemizdir. Binlerce yıllık geçmişi olan bir Türk Milletinin, millet olma kavgası değildir. Cahil...

Anahtar Kelimeler: MİLLET OLMA KAVGASI

MİLLET OLMA KAVGASI

MİLLET OLMA KAVGASI

MÜSAİD ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA KAPLAN ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

MİLLET OLMA KAVGASI

Müsiad Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan Zaferinin yıl dönümü münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Kaplan, açıklamasında ?Çanakkale, vatan savunmasının akıl ve iman gücüyle destana dönüştüğü, Cumhuriyet´in temellerinin atıldığı, bizim ve dünya için en önemli savaşlardan biridir. 18 Mart Çanakkale Deniz zaferimiz kutlu olsun? dedi.

 BİR SON DEĞİL

Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Müsiad Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan ?Çanakkale, türlü sıkıntılar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı koyması ve dayanmasının gerçek bir destanıdır. Teknoloji ile inancın savaşı, bu milletin var olma kavgası, kaygısıdır. Bu milletin esir edilemeyeceğinin anlaşılması, bağımsızlık duygusu, yedi düvele karşı azmidir. Çanakkale, Kurtuluş Savaşında Türk milletine güvenilmesi gerektiğinin ispatıdır. Öyle bir savaş ki dünya tarihinde eşi görülmemiştir. Çanakkale yokluklar içinde bir Vatan müdafaasının bir milletin nasıl şahlandıracağının eşsiz ispatıdır. Çanakkale savaşları bir son değil, bir başlangıç oldu. Çanakkale´de dostumuz kim, düşmanımız kim onu gördük. Ama buna rağmen savaşta bile insanlığımızı unutmadık. Çanakkale bir duruşun ifadesidir? dedi.

 HAÇ İLE HİLALİN KAVGASI

Kaplan, açıklamasının devamında ?Çanakkale Hilal ve Haç´ın mücadelesidir. Yok edilmek istenen, İslam´ın son kalesinin destanıdır. Biz bu vatan toprakları üzerinde büyük bir mirasa ve emanete sahip nesiliz. Milletimiz, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları da yenecek derecedeki vatan sevgisi ile bir destan yazmıştır. Bu destan birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya örnek bir şekilde sergileyen bir hakikattir. İnanıyorum ki tarihimizden örnek aldığımız gibi aynı ruh, beraberlik ve heyecan sonsuza kadar sürecektir. Mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için verilen mücadeleyi toplum olarak idrak edip, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz? ifadelerine yer verdi.