1

Sizlerin hakkınız yenmez, yedirilmez

2

Kurban Bayramınız kutlu olsun

3

Bayramı, sağlığımıza dikkat ederek kutlayalım

4

Bayram hazırlıkları tamam

5

Yahşihan’da mezarlık bayrama hazır

6

Kırıkkale için görüş alışverişinde bulundular

7

VALİ SEZER, GERİ GÖNDERME MERKEZİNİ ZİYARET ETTİAnahtar Kelimeler: Mezarlıklarda bahar bakımı

Mezarlıklarda bahar bakımı

MEZARLIKLAR DA ÇİÇEK AÇACAK

MEZARLIKLAR DA ÇİÇEK AÇACAK

Mezarlıklarda bahar bakımı

Kırıkkale Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte şehrimizdeki mezarlıklarda bakım ve güzelleştirme çalışmalarına başladı.

Kırıkkale Belediyesi, bir taraftan Korona Virüs salgınıyla 7/24 mücadele ederken diğer taraftan da temizlik ve bakım çalışmalarına aralıksız sürdürüyor. Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler mezarlıklarda ot biçme, budama ve temizlik çalışmalarını da aksatmadan sürdürüyor. Ekipler, mezarlık girişlerine de saksı çiçekleri yerleştirerek güzel bir görüntü oluşturulmasını sağlıyorlar.

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yapılan temizliklerin yanı sıra vatandaşların daha huzurlu bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, “Mezarlıklarımızı yoğun şekilde bakıma aldık, gerekli ilaçlama çalışmalarının ardından ot temizliği, budama, yürüyüş yolları bakımı, ayrıca mezarlık girişlerine mevsime uygun saksı çiçekleri dikimi gerçekleştirerek bayrama hazır hale getirmeye çalışıyoruz” dediler.