1

Sizlerin hakkınız yenmez, yedirilmez

2

Kurban Bayramınız kutlu olsun

3

Bayramı, sağlığımıza dikkat ederek kutlayalım

4

Bayram hazırlıkları tamam

5

Yahşihan’da mezarlık bayrama hazır

6

Kırıkkale için görüş alışverişinde bulundular

7

VALİ SEZER, GERİ GÖNDERME MERKEZİNİ ZİYARET ETTİAnahtar Kelimeler: “Merhamet” yardımlara devam ediyor

“Merhamet”, yardımlara devam ediyor

RAMAZAN'DA YARDIMLAR ARTIYOR

“Merhamet”, yardımlara devam ediyor

Merhamet İslami Eğitim ve Yardım Derneği bağışçılarının desteğiyle alınan hijyen paketleri ve unlar Kırıkkale Valiliği Vefa Sosyal Destek Gurubuna teslim edildi.

“Veren Elle Alan Elin Köprüsüyüz” sloganıyla yola çıkan Merhamet İslami Eğitim ve Yardım Derneği Başkanı Mustafa Sadıç, bağışçılarının desteğiyle alınan 500 adet hijyen paketini ve geçen hafta alınan 900 adet torba unu Kırıkkale Valiliği Vefa Sosyal Destek Gurubuna teslim ettiklerini dile getirdi.

“Amacımız dün mülteci kardeşlerimizin ve yurtdışındaki Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun çare olmaktı. Kamerun, Çad ve Suriye’de 30 adet su kuyusu açtık. 3 adet Kur’an-ı Kerim Kursu, 2 bin adet Kur’an-ı Kerim, bin torba un, 10 bin adet şekerleme, 500 adet yatak, 10 ton makarna, 150 bin ekmek, 4 bin çocuk giysisi, 3 bin çift çizme, 7 adet battaniye yardımı yaptık. Türkiye’de mülteci kardeşlerimizden bin ailenin evini dayayıp döşedik. Bine yakın soba, 50 ton kömür, 10 ton odun, 3 bin çocuğa kırtasiye yardımı yaptık. Yüzlerce evin kirasını ve elektrik faturalarını ödedik.”

“Dernek olarak, kurulduğumuz günden bu zamana kadar veren el ile alan eli buluşturan bir köprüyüz. Biz bu insanlara hizmet etmeyi Allah’a hizmet olarak şiar edindik. Dün Müslüman Coğrafyasında mazlumlara yardım ederken, bugün Koronavirüs yüzünden mağdur olan Kırıkkale’deki vatandaşlarımıza hizmet etmeyi de bir görev bildik. Derneğimizin değerli bağışçılarının bağışlarıyla birlikte bir nebze olsun ihtiyaç sahiplerine merhem olduğumuza inanıyorum. Ramazan ayında derneğimiz faaliyetlerine devam edecektir. Fitre, zekât ve sadakalarınıza talibiz. Daha fazla mağdur aileye ulaşmak adına yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı hepinize minnettarız. Allah yardımlarınızı kabul etsin” dedi.

Sadıç, destekte bulunmak isteyenler için ayrıca şu bilgileri de paylaştı:

“Merhamet İslami Eğitim ve Yardım Derneği

Ziraat Bankası Şube: Kurtuluş Mahallesi / Kırıkkale Şubesi

IBAN Numarası: TR 2300 0100 2164 8320 1249 5001

Bize Ulaşmak İsterseniz: (0541) 600 19 64”