1

OĞLUM BABAN ARTIK ŞEHİT

2

HER YERDE DENETİM

3

KENTTE FARKINDALIK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

4

SİZLER BİZE ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİSİNİZ

5

ERBAKAN’IN ÇİZDİĞİ YOLDA İLERLİYORUZ

6

BOZLAĞIN ALTIN SESİ ANILACAK

7

KIRIKKALE ŞEHİDİNE AĞLIYORAnahtar Kelimeler: Maske üretiyorlar

Maske üretiyorlar

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BÜYÜK DESTEK

Maske üretiyorlar

Kırıkkale Gençlik Merkezinde görevli gençler, “siperli maske” üreterek sağlık çalışanlarına deste oluyorlar.

Koronavirüsle mücadeleye tam destek veren gençler, sağlık çalışanlarının ihtiyacını karşılamak için günde 500 adet “siperli maske” üretiyorlar. Özellikle virüse karşı ultra önlem olan bu maskelerin üretimi için yoğun mesai harcanıyor. Maskeler, ihtiyaç duyulan sağlık kurumlarına yetkililerce teslim edilmesi planlanıyor.

Koronavirüsle devletin yoğun bir mücadele içerisinde olduğunu belirten Kırıkkale Gençlik Merkezi Müdürü Ümit Uçakkuş, “Şu anda hem ülkemizde hem de dünyada etkisine alan Koronavirüsle devletimiz yoğun bir mücadele içerisinde. Biz de Gençlik Merkezi olarak devletimize yardımcı olmak amacıyla günlük 500 adet “siperli maske” üretmeye çalışıyoruz. İnşallah bu dönemde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bu günleri atlatıp yarınlara umutla bakacağız. Bir de buradan bir mesajımız var: Biz sizin için çalışıyoruz, siz de sağlığınız için evinizde kalın” dedi.

Sağlık kurumlarını desteklemek amacıyla “siperli maske” ürettiklerini ifade eden gençlik lideri Güleser Kutluer de, “Kırıkkale, Keskin ve Yahşihan olmak üzere toplam 3 adet Gençlik Merkezimiz bulunuyor. Bir taraftan bazı lider arkadaşlarımız “Vefa Sosyal Destek” programında görev yapıyor. Toplam 12 lider görev yapmaktayız. Kalan kısmımız da burada maske üretimine başladık.”

“Günlük ortalama 200-300 adet maske üretiyoruz. Hedefimiz ise günlük 500 adet maske üretmek. 81 ilde başlatılmış olan ve sağlık kurumlarını desteklemeyi amaçlayan bu çalışmaya biz de maskelerimizi katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.