1

ÇİFTÇİYE 109 MİLYON TL DESTEK

2

9 FUTBOLCUNUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

3

553 ADET CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

4

SIKI DENETİM BAŞLADI

5

YİH’E YENİ SOLUNUM CİHAZLARI ALINDI

6

SULAKYURT’TA DERE YATAKLARI YENİLENİYOR

7

BORÇLARINIZI YAPILANDIRINAnahtar Kelimeler: KÜSTAHLIĞI PROTESTO EDİYORUZ

KÜSTAHLIĞI PROTESTO EDİYORUZ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron´un İslam karşıtı ifadeleri ve Hz. Muhammed´e hakaret içeren karikatürler, Memur-Sen Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından protesto edildi.

Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan burada yaptığı konuşmada, "İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Avrupa´daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron´da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron´un sözde ifade Özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkmak teröre ve kine ortak olmaktır" dedi.
Macron'un korku içinde yaşadığını belirten Akdoğan, şunları söyledi: "Bu bir akıl yitimidir. Macron siyasette yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyaset söylemleri kullanması kendi ülkesi milletvekili tarafından dahi "bu ülke akıl mı yitirdi" şeklinde eleştirilmiştir. Macron, insandan korkuyor, Macron adaletten korkuyor, Macron İslam´dan korkuyor.  Özgürlük insanın dünya insanın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları hakaret etme küçük görme şiddete çağrı amacı yapan kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlerle birlikte cevap verilmelidir. Onlara yenilgiyi tattırmalıyız. İnancımız farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görülebilir ama çok temel bir ortaklığımız var. Biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olmayacaktır. Biz insanız. Elbette inanacağız. Biz insanız. Elbette insan onurunu savunacağız. Biz insanız. En kesin şekilde söylüyorum ki, inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanmayı güçlendireceğiz ve birlikte savaş açacağız."

Etkinliğe katılan üyelerden Selami Doğan da, "Alemlere rahmet olarak gönderilmiş peygamberimize Macron değil, kim olursa olsun hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur. Bizler nasıl onların kutsallarına dil uzatmıyorsak onların da bize dil uzatmaya hakkı yoktur." ifadelerini kullandı. Eğitim-Bir Sen Kırıkkale İl Başkanı Yasin Pekuz da açıklamalarda bulunarak, "Bizim düşüncemizde, dinimizde, ahlakımızda hiçbir yerimizde inançlarla dalga geçmek, alay etmek zaten yoktur. Bizim en sevgilimiz Hz. Muhammed (s.a.v) hakkında yapılan her türlü karalama, kötülük, karalama, karikatür vs. verebileceğimiz son vakte kadar tepkiyi gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımızdan en alta kadar vatandaşlarımıza kadar hepimiz gerekli tepkiyi göstermemiz lazım." diye konuştu. Düzenlenen etkinlik, Peygamberimize çirkin saldırıda bulunan hain Macron aleyhine sloganlar atılmasının ardından son buldu.