1

GÖZALTINA ALINAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

2

48 SUÇTAN ARANAN ZANLI YAKALANDI

3

KIRIKKALE BELEDİYESİ’NDEN DON UYARISI

4

KIRIKKALE’DE İTHALAT DÜŞTÜ İHRACAT ARTTI

5

GENÇLİK KAMPLARI, DİNEK DAĞI’NDA KURULACAK

6

MKE DÜĞÜN SALONU YIKILIYOR

7

AŞI TAKVİMİ GÜNCELLENMELİAnahtar Kelimeler: YOLLARI PARKELENİYOR

KÖY YOLLARI PARKELENİYOR

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, İl Özel İdaresine ait "Beton Santrali ve Kilit Parke Üretim Tesisi'nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Vali Yunus Sezer, beraberinde Milletvekili Ramazan Can ve İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara ile Balışeyh ilçesinde saatte 160 metreküp beton santrali ile 1200 metrekare kapasiteli yapılan İl Özel İdaresine ait "Beton Santrali ve Kilit Parke Üretim Tesisi'nde incelemelerde bulundu. Vali Sezer, köylerin örnek köy haline dönüştürülmesi amacıyla gerekli malzemeleri bu tesisten karşılandığını söyledi. Hazır beton üretiminin de yapıldığı tesiste ayrıca kilit parke, bordür taşı ve yağmur oluğu üretimi de yapılıyor.

Kırıkkale’nin 183 köyü olduğunu ve bu 183 köyün tamamının kilit parke ihtiyacının "Beton Santrali ve Kilit Parke Üretim Tesisi'nde karşılanacağını söyleyen Vali Sezer, ayrıca köy içi düzenlemelerin de yapıldığını söyledi. Tüm köylerin eksikliklerini tamamlayacaklarını anlatan Sezer, "İnşallah her hafta bir köyde ve bu artarak her hafta iki köyde, üç köyde şeklinde katlanarak devam edecek ve kısa sürede 183 köyün tamamının eksiklerini giderebileceğimiz bir yapıya dönüşecek. Hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.