1

Sizlerin hakkınız yenmez, yedirilmez

2

Kurban Bayramınız kutlu olsun

3

Bayramı, sağlığımıza dikkat ederek kutlayalım

4

Bayram hazırlıkları tamam

5

Yahşihan’da mezarlık bayrama hazır

6

Kırıkkale için görüş alışverişinde bulundular

7

VALİ SEZER, GERİ GÖNDERME MERKEZİNİ ZİYARET ETTİAnahtar Kelimeler: Korkutan kokunun kaynağı bulundu

Korkutan kötü kokunun kaynağı bulundu

KOKUDAN ZEHİRLENENLER OLMUŞTU...

Korkutan kötü kokunun kaynağı bulundu

Kırıkkale'de bir süre önce bazı mahallelerde hissedilen ve korkuya yol açan kötü kokunun, dereye karışan petrol atığından kaynaklandığı tespit edildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 12 Haziran'da Yenimahalle, Çalılıöz ve Yaylacık mahallelerinde yayılan kokuyla ilgili incelemelerin tamamlandığı belirtildi. İl Müdürlüğünce Çoruhözü Deresinden alınan numunelerin analiz sonuçları, Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği sınır değerleriyle karşılaştırıldığında, yağ ve gres parametresinin yaklaşık 2 katı olduğunu anlaşıldığı aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Yapılan incelemede deredeki hidrokarbon oranının sınır değerin çok üzerinde olduğu tespit edilmiştir. Değerlerin bu kadar yüksek çıkmasından Çoruhözü Deresine petrol türevi bir atığın karıştığı anlaşılmaktadır. Ancak atığın kim tarafından boşaltıldığı tespit edilememiştir. Numunenin alındığı noktada faaliyet gösteren tesislerle ilgili olarak çalışma ruhsatları ve atık su bağlantı noktalarının tespitine yönelik Kırıkkale Belediyesi ile koordineli çalışma yürütülmektedir."