1

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 21.00'DA BAŞLIYOR

2

46 SUÇTAN ARANAN ZANLIYI KIRIKKALE POLİSİ YAKALADI

3

MKE KURUMU SİLAH MÜZESİ İÇİN İHALEYE

4

MEMUR MAAŞ BÜTÇESİ YENİDEN DÜZENLENMELİ

5

KIRIKKALE YASAKLARA UYUYOR

6

HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ

7

KIRIKKALE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZAnahtar Kelimeler: KIRIK’KALEM HİKÂYEM

KIRIK’KALEM İÇİN BİR HİKÂYEM VAR

Kırıkkale’nin hafızasını, unutulan, yazıya geçmemiş hikâyelerini kayıt altına almak, bunları kitaplaştırmak, bu alandaki birikimleri gelecek nesillere aktarmak amacıyla ‘Kırık’Kalem için Hikâyem Var’ yarışması ödül töreni yapıldı.

Kırıkkale Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Kırık’kalem için hikayem var’ yarışmasının ödül töreni yapıldı. Kırıkkale Valiliğinde yapılan ödül töreninde ilk üç dereceye giren Özgür Barış Öz, Ahmet Erdal ve Ferit Doğmuş ödüllendirildi.  Yarışmada birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL ve üçüncüye bin TL ödül verildi. Yarışmada toplanan eserlerin kitaplaştırılarak gelecek nesillere kazandırılacağı bildirildi.

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini veren Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, başarılarının devamını diledi. Hikayelerin hepsinin değerli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, “Hikayeler Kırıkkale'de geçmiş, Kırıkkale'de yaşanmış, Kırıkkale kültürüyle özdeşleşmiş. Bu hikayelerin kitaplaşması için çalışmalar yapacağız” dedi.