1

NÜFUS FAZLA MESAİ YAPACAK

2

ERBAKAN 10. YILINDA ANILIYOR

3

VALİ SEZER, KIRIKKALE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

4

ŞİMŞEKLER ELİ BOŞ DÖNÜYOR

5

MİLLET BULVARI, YÜRÜYÜŞ YOLU ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

6

KIRIKKALE’DE ARTIŞ VAR

7

KAÇAK AVA İZİN YOKKIRIKKALE'DEN GEÇEN YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK

Yüksek Hızlı tren hattı dağlar ve vadiler üzerine kurulan viyadükler sayesinde kilometrelerce uzayan yolların kısalmasına imkan sağlayacak

Her geçen gün inşaatı tamamlanma aşamasında olan Yüksek Hızlı tren hattı dağlar ve vadiler üzerine kurulan viyadükler sayesinde kilometrelerce uzayan yolların  kısalmasına imkan sağlayacak.

Küçük Asya ile İpek yolu güzergâhındaki Asya ülkelerini birleştiren demiryolu koridorunun önemli bağlantı ve güzergahlarından biri olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu yapımına başlandığı günden itibaren hızla ilerliyor.

Mevcut Ankara-Sivas demiryolu 603 km olup, seyahat süresi 12 saat. İki şehir arasındaki seyahat süresini kısaltacak projeyle maksimum 250 km/saat işletme hızına uygun, çift hatlı, elektrikli, sinyalli yeni yüksek hızlı demiryolu yapımının hedeflenmesi nedeniyle söz konusu projenin alt ve üstyapı çalışmaları devam etmektedir.

Projenin tamamlanması ile Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu Sivas-Erzincan, Erzincan-Erzurum-Kars hızlı tren hatlarıyla bütünleşerek, Bakü-Tiflis-Kars demir ipek yoluna da entegre edilecek.

Mesafe olarak ise Ankara-Sivas seyahat süresi 12 saatten 2 saate düşmüş olacak.